plnlenfrdeitrues

Wyścig nad Jeziorakiem w światowej czołówce! Wyróżniony

Wyścig nad Jeziorakiem w światowej czołówce!

Po bardzo udanym debiucie imprezy SWIMRUN w ubiegłym roku, światowy ranking TSR docenił wyścig nad Jeziorakiem. Impreza znalazła się na liście 47 wyróżnionych wyścigów z  całego świata, a co więcej w zestawieniu według nadanych punktów zajmuje sensacyjne 5 miejsce!

Ranking uwzględnia poziom rywalizacji, jak również frekwencję wydarzenia.

Pełna lista wyróżnionych wyścigów (47 z 19 krajów) pod linkiem https://www.tsr-swimrun.com/races/

Przypomnijmy, że wyścig polega na naprzemiennym pływaniu i bieganiu, a najdłuższy dystans obejmuje całe Jezioro Jeziorak od północy, aż do samej Iławy i liczy sobie łącznie 36 kilometrów w tym 5 kilometrów pływania! Zawodnicy po drodze docierają na kilka wysp i pokonują łącznie 13 odcinków pływackich. Ostatnie odcinki są bardzo widowiskowe dla kibiców, ponieważ uczestnicy pokonują je już w samej Iławie z metą w okolicy Amfiteatru. Wyścig gromadzi zawodników z całej Polski oraz zagranicznych gości.

Tegoroczny wyścig odbędzie się 23 maja, a impreza zyskała nową oficjalną nazwę AQUAMAN SWIMRUN Jeziorak. Szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja zawodników zwłaszcza na głównym dystansie, ponieważ w tym roku właśnie ten dystans uzyskał rangę Mistrzostw Polski AQUAMAN Swimrun.

Partnerem strategicznym wyścigu jest Miasto Iława, partnerem głównym Powiat Iławski, partnerami Gmina Iława oraz Gmina Zalewo.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 luty 2020 13:30
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę