plnlenfrdeitrues

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Wyróżniony

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Zalewie, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Gajewski. Msza ofiarowana była w intencji Narodu Polskiego. Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Jan Lichacz, Radni oraz młodzież złożyli kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. We mszy uczestniczyły Poczty Sztandarowe oraz Chór Parafialny który odśpiewał przepiękne pieśni patriotyczne.

Po uroczystym kazaniu wygłoszonym przez Proboszcza i po zakończonej Eucharystii głos zabrał Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, który wspominając historię nawiązał czym jest wolność i jak bardzo jest ważna dla Naszego Narodu. Swoje słowa kierował głównie do ludzi młodych i dzieci zgromadzonych na uroczystej mszy świętej.

    O godzinie 1400 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie odbyła się uroczysta akademia. Zgromadzonych gości powitała Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska oraz Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, po czym wspólnie zaprosili do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego pt. „WOLNOŚĆ TO MY” w wykonaniu dzieci i młodzieży z grupy teatralnej „KOLIBER”. Montaż słowno-muzyczny przygotowała Pani Wioletta Żołądkiewicz i Pan Jarosław Łabudziński. W kolejnej części wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Zalewie, przygotowane przez Panią Kamilę Charkawa i Panią Aleksandrę Jakubiec. Uroczysta akademia nie mogła się odbyć bez występów wokalnych Julii Sprawki i Martyny Sostek.

    Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „11 LISTOPADA-ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”. Ze względu na duże zainteresowanie tematyką konkursu jury postanowiło wyróżnić po 6 laureatów z każdej kategorii. Spośród 104 prac, które wpłynęły do M-GCK wyłoniono 18 zwycięzców. Oto laureaci;

KATEGORIA I - dzieci przedszkolne:

 1. Magdalena Łachańska,
 2. Gabriela Nakielska,
 3. Karol Charkawy,
 4. Maja Chodań,
 5. Aldona Kujawa,
 6. Kornelia Puszczak,

KATEGORIA II – klasa I-IV SP:

 1. Szymon Madej,
 2. Amelia Laskowska,
 3. Agata Kupczyńska,
 4. Mariusz Dłużniewski,
 5. Oskar Kisiel,
 6. Amelia Mariańska

KATEGORIA III – klasa V-VIII SP:

 1. Kinga Roże,
 2. Aleksandra Kupczyńska,
 3. Michał Oporski,
 4. Bartosz Pracownik,
 5. Sara Bartoszewska,
 6. Julia Kotowska,

Wszystkie prace zostały wywieszone przy głównej scenie w sali widowiskowej. Laureatom oraz uczestnikom konkursu, a także nauczycielom, opiekunom i rodzicom składamy gratulacje i podziękowania.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiły Panie z zespołu wokalnego „JEZIORANKI” z repertuarem piosenek patriotycznych.

    Wszystkim uczestnikom uroczystości Obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę składamy serdeczne podziękowania za wspólnie spędzony czas.

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 15 listopad 2019 11:11
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę