plnlenfrdeitrues

VIII Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie Optimist Wyróżniony

VIII Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie Optimist

W weekend 29 – 30 czerwca 2019 roku na jeziorze Ewingi odbyły się VIII Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w Zalewie w klasie Optimist.
W Regatach wystartowało 65 zawodników z grupy B w klasie Optimist.
Zawodników, którzy przybyli z Olsztyna, Warszawy, Gdyni i Torunia, przywitał Przewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Jan Lichacz, obecny również na zakończeniu regat.
Sobotnim zmaganiom towarzyszyła cudowna pogoda (wiatr i słońce), dzięki czemu udało się rozegrać aż 5 wyścigów. W niedzielę, Sędzia Główny Grzegorz Jurczak próbował mierzyć się z brakiem wiatru. Niestety nie udało się rozegrać żadnego wyścigu.
Klasyfikację Open wygrał zawodnik SSW MOS Iława Jan Rohde, który był jednocześnie najlepszy w klasyfikacji chłopców. Kategorię dziewczyn wygrała Alicja Wróblewska z YKP Gdynia.
Najlepszą zawodniczką w kategorii do lat 9 była Julka Agnieszczak z SSW MOS Iława, a zawodnikiem w tej kategorii Szymon Budzisz z Nauticus Olsztyn.
Najmłodszym zawodnikiem regat był sześcioletni Staszek Tracz z MKS Dwójka Warszawa.
Regatom towarzyszyła rodzinna atmosfera. W trakcie zawodów uczestnicy mogli liczyć na smaczne posiłki przygotowane przez lokalną firmę gastronomiczną oraz słodkości przygotowane przez rodziców iławskich zawodników.
Regaty służyły nie tylko promocji sportu wśród najmłodszych, ale również pokazanie urokliwych zakątków jeziora Ewingi oraz gościnności mieszkańców Zalewa.
Głównym organizatorem regat była Gmina Zalewo wsparta przez Stowarzyszenie Sportów Wodnych w Iławie.
Dodatkowo imprezę wspomogli firma Johnson &Johnson, sklep wędkarski Mar-Bud z Zalewa, sklep żeglarski Raksa z Olsztyna oraz Gospodarstwo Rybackie z Iławy.
Zwycięzcom gratulujemy, a sponsorom dziękujemy za udzielone wsparcie.


 

Ostatnio zmienianyczwartek, 04 lipiec 2019 05:45
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę