plnlenfrdeitrues

Nowe środki dla Gminy Zalewo Wyróżniony

Nowe środki dla Gminy Zalewo

Gmina Zalewo znalazła się wśród 33 gmin województwa warmińsko – mazurskiego, które znalazły się na liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku.
W dniu 3 czerwca 2019r. w Olsztynie miało miejsce uroczyste podpisanie umów, gdzie z rąk Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Sławomira Sadowskiego Burmistrz Zalewa Marek Żyliński przyjął pamiątkową tabliczkę.
Dzięki pozyskanym środkom przebudowywana jest droga gminna w miejscowości Jerzwałd.
Przedmiot prac obejmuje wykonanie ciągu pieszo- jezdnego o długości niespełna 664m, w tym regulację parametrów geometrycznych drogi, miejscowe poszerzenia jezdni poprzez wykonanie koryta i podbudowy z kruszywa naturalnego, stabilizowanego mechanicznie, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej wraz z przygotowaniem podłoża, wykonanie ciągu pieszego o nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie pobocza gruntowego, wykonanie przejścia dla pieszych (wyniesionego) z oznakowaniem interaktywnym i oświetleniem w postaci lampy solarnej, wykonanie przystanku komunikacyjnego (peronu), regulację i poprawę odwodnienia.
Wykonawcą robót wyłonionym w drodze przetargu jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Morga. Wartość zamówienia to kwota 677.223,71 złotych.
 

Ostatnio zmienianyśroda, 05 czerwiec 2019 11:39
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę