plnlenfrdeitrues

Nowy punkt do selektywnej zbiórki odpadów w Borecznie Wyróżniony

Nowy punkt do selektywnej zbiórki odpadów w Borecznie

W ramach Małych Grantów Sołeckich Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2018 roku zrealizowano przedsięwzięcie pod tytułem "Wykonanie punktu do selektywnej zbiórki odpadów w miejscowości Boreczno”.
Realizacja zadania obejmowała budowę drewnianej wiaty, o wymiarach 3,5 m x 4,8 m, stanowiącej punkt do selektywnej zbiórki odpadów w Borecznie.
Konstrukcja wiaty wykonana została z drewna impregnowanego środkami oleistymi, natomiast konstrukcja dachu jest drewniana i została pokryta dachówką bitumiczną. Podbudowę wykonano z kostki betonowej typu polbruk (około 16,8 m2). Wiata usytuowana została w centrum wsi. Wykonawcą infrastruktury była firma Usługi Stolarskie Dorota Trepniak z Franciszkowa.
Celem przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu zaangażowania mieszkańców Boreczna w działania na rzecz społeczności lokalnej poprzez uczestnictwo w planowaniu i realizacji wspólnego przedsięwzięcia. Mieszkańcy Sołectwa w ramach zadania wykonali nieodpłatną pracę własną. Samodzielnie przygotowali teren pod punkt do selektywnej zbiórki odpadów (wyrównanie terenu) oraz uporządkowali go po wybudowaniu wiaty przez wykonawcę zadania.
Cała inwestycja wpisuje się w klimat miejscowości, nawiązuje też do architektury regionu, w którym dominują naturalne materiały (drewno) wykorzystywane do budowy.
Całkowita wartość zadania wyniosła 16.605 złotych. Dofinansowanie 8.000 złotych.
 

1
0
0
s2smodern
Powrót na górę