plnlenfrdeitrues

Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku p.poż. w Śliwie Wyróżniony

Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku p.poż. w Śliwie

W ramach porządkowania terenów przy zbiornikach przeciwpożarowych na terenie Gminy Zalewo zagospodarowano teren przy zbiorniku wodnym w miejscowości Śliwa.
Prace związane z inwestycją obejmowały usunięcie dziko rosnącej zieleni (chwasty, krzewy), wyrównanie terenu, wydzielenie miejsca na ognisko, wydzielenie miejsca o wymiarach 5m na 5m utwardzonego kamieniem polnym pod posąg kamienny, ustawienie ławeczek drewnianych oraz koszy na śmieci, wykonanie częściowego ogrodzenia terenu w formie ogrodzenia z desek na słupkach stalowych oraz siatki. Zagospodarowany teren został obsiany trawą.
Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa ogrodzony został słup transformatorowy.
Wykonawcą robót była wyłoniona w drodze zapytania ofertowego firma ANDRESPOL Andrzej Skurzewski ze Śliwy. Wartość wykonanego zadania wyniosła 19.000 złotych.
Wykonana inwestycja znacząco poprawiła estetykę w centrum miejscowości. Równocześnie powstało nowe miejsce wypoczynku mieszkańców oraz do realizacji wspólnych inicjatyw.
Powyższe prace związane są z realizacją projektu Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej pt. „680 lat wsi Śliwa”, który został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie VIII, współfinansowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Samorządy Lokalne, dotowany przez Stowarzyszenie „Przystań" w Iławie.
 

Ostatnio zmienianyniedziela, 07 październik 2018 19:01
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę