plnlenfrdeitrues

Małe inwestycje Gminy Zalewo zrealizowane z dofinansowaniem Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego Wyróżniony

Małe inwestycje Gminy Zalewo zrealizowane z dofinansowaniem Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego

W roku 2017 Gmina Zalewo pozyskała dofinansowanie z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych w Sołectwie Urowo i Międzychód.
W ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” Gmina Zalewo pozyskała dotację w wysokości 10.000,00 zł na realizację zadania pn. „Budowa wiaty przystankowej oraz punktu do selektywnej zbiórki odpadów w sołectwie Urowo”. Całkowita wartość zadania wyniosła 23.938,00 zł. Dzięki realizacji zadania w Urowie powstała drewniana wiata, stanowiąca punkt do selektywnej zbiórki odpadów o wymiarach 3,5 m x 4,8 m. Konstrukcja wiaty wykonana została z drewna, podbudowa wykonana została z kostki betonowej typu polbruk o powierzchni 16,8 m2. W Murawkach natomiast powstała drewniano - murowana wiata przystankowa o wymiarach 3,3 m x 1,14 m. Konstrukcja wiaty wykonana została z drewna, fundament betonowy pokryty okładziną z płytek kamiennych, podbudowę wiaty wykonano z kostki betonowej typu polbruk o powierzchni 7,3 m2. We wiacie zmontowana została ławka o długości 3,3 m.
W ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko -Mazurskiego” Gmina Zalewo pozyskała również dotację w wysokości 6.998,67 zł na realizację zadania pn. „Wykonanie altany rekreacyjnej w miejscowości Międzychód”. Całkowita wartość zadania wyniosła 15.500,00 zł. W ramach realizacji przedsięwzięcia została wybudowana drewniana altana rekreacyjna o wymiarach 3,5 m x 4,8 m, stanowiąca miejsce wypoczynku i spotkań mieszkańców Sołectwa Międzychód. Konstrukcja altany wykonana została z drewna impregnowanego środkami oleistymi, natomiast konstrukcja dachu wykonana została z drewna i pokryta dachówką bitumiczną. Podbudowa pod altanę wykonana została z kostki betonowej typu polbruk o powierzchni około 16,8 m2.
Przy realizacji powyższych inicjatyw zaangażowani byli mieszkańcy obu Sołectw, którzy w ramach nieodpłatnej pracy własnej aktywnie przyczynili się do powstania nowej infrastruktury.

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 07 październik 2018 19:03
1
0
0
s2smodern
Powrót na górę