Drużyna PSPal Jaśkowo zagrała na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie Wyróżniony

Drużyna PSPal Jaśkowo zagrała na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie

Gra w Palanta, czyli tradycyjna polska gra ruchowa, od której według Normana Davisa wziął się Baseball, to atrakcyjna rozrywka dla osób w każdym wieku. Bardzo prosta w nauce, a jednocześnie dająca wiele radości.
7 października 2017 roku na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie Polskie Stowarzyszenie Palantowe #palantpowraca razem z innymi organizacjami i związkami sportowymi zorganizowało Narodowy Dzień Sportu w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej, której celem jest popularyzacja ruchu, aktywności i zdrowego stylu życia.
Wśród zaproszonych do udziału w imprezie nie zabrakło Drużyny z Jaśkowa.
Impreza miała charakter otwarty, chętni mieli możliwość spróbowania swoich sił w grze w palanta, mogli nauczyć się zasad gry, przetrenować jej podstawowe elementy oraz sprawdzić się w prawdziwym turnieju, w którym dobra zabawa połączona została z rywalizacją sportową.
Rozgrywki przeplatane treningami, tłumaczeniem zasad, meczami dla dzieci i seniorów, pokazami profesjonalistów i konkursami trwały ponad 5 godzin. Zwycięzcami turnieju została drużyna PSPal, ale zawodnicy z Jaśkowa również odnieśli sukces zajmując III miejsce w rozgrywkach. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali indywidualnymi dyplomami za udział w Turnieju Gry w Palanta z okazji Narodowego Dnia Sportu.
Podczas pobytu w Warszawie Drużyna z Jaśkowa miała możliwość skorzystania z wielu atrakcji oferowanych tego dnia na błoniach Stadionu Narodowego.
Nie brakowało chętnych do skorzystania z symulatorów lotów i jazdy na motocyklu, a także do udziału w zapasach, grze w ping-ponga, szermierce, wspinaczce na specjalnej ściance. Dwie zawodniczki z Jaśkowa uczestniczyły w przeciąganiu liny - konkurencji odbywającej się pod patronatem Polskiego Związku Przeciągania Liny.
W wyjeździe do Warszawy udział wzięli Katarzyna Bojarun, Monika Bojarun, Wiktoria Borowska, Ewa Burlińska, Weronika Burlińska, Marcin Chudzik, Patrycja Chudzik, Karolina Damińska, Dominika Gałeza, Konrad Liwenda, Krystian Liwenda, Mateusz Liwenda, Patryk Przybysz, Kamil Sankiewicz, Maciej Wrona.
 

1
0
0
s2smodern
Powrót na górę