plnlenfrdeitrues

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zalewie Wyróżniony

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Zalewie

5 kwietnia 2022 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się kameralne, ale wyjątkowo uroczyste spotkanie uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego od 2019 r. pod nazwą „Pozycja obowiązkowa”. Jubileusz stał się okazją do wspomnień i podsumowania trzyletniej działalności klubu. Obecnie do klubu należy 16 czytelniczek, które łączy pasja czytania i poznawania literatury. W ciągu trzech lat spotkały się 23 razy i omówiły 23 książki. W ramach DKK klubowiczki wzięły udział w spotkaniu autorskim oraz przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Spotkania odbywały się zarówno w bibliotece, jak i w plenerze, nad jeziorem Ewingi. Zostało też zorganizowane integracyjne spotkanie wyjazdowe w Jerzwałdzie, gdzie przy ognisku zalewskie klubowiczki spotkały się z uczestniczkami DKK działającego przy bibliotece w Jerzwałdzie, filii MGBP w Zalewie. Na jubileuszowym spotkaniu był tort, prezenty (kubki z logo DKK) dla wszystkich uczestniczek oraz wyróżnienia dla najbardziej aktywnych klubowiczek. Wybrana też została „Pozycja obowiązkowa za rok 2021”, czyli najlepsza klubowa książka przeczytana w ubiegłym roku.

Dyskusyjne Kluby Książki to ogólnopolska inicjatywa Instytutu Książki realizowana przy współpracy wojewódzkich bibliotek publicznych. W 2021 r. w całej Polsce funkcjonowało 1807 Dyskusyjnych Klubów Książki, z czego w województwie warmińsko – mazurskim – 122. W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie oprócz DKK „Pozycja obowiązkowa” działają jeszcze trzy kluby: DKK dla dorosłych w filii w Jerzwałdzie, DKK dla dzieci w bibliotece w Zalewie oraz w filii w Borecznie. W ubiegłym roku w rocznej grywalizacji najaktywniejszych klubów w województwie warmińsko – mazurskim DKK w Jerzwałdzie zajął 14. miejsce, a DKK dla dorosłych w Zalewie – 18. miejsce.

Spotkania są otwarte dla tych, którzy lubią czytać, chcą poznawać nowych autorów i książki, ale też chcą się spotkać, porozmawiać i spędzić miło czas. Zapraszamy! Następne spotkanie odbędzie się w czwartek 28 kwietnia o godz. 15:30 w siedzibie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie przy ul. Częstochowskiej 8.

1
0
0
s2smodern
Powrót na górę