plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2016 - ZALEWO

Mikołajkowe Talenty

W piątek 16 grudnia 2016r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie po raz siódmy odbyły się "Mikołajkowe Talenty". Impreza ta w pigułce pokazuje całoroczną pracę dzieci i młodzieży w kołach zainteresowań prowadzonych przez M-GCK oraz ich osiągnięcia. Uroczystości towarzyszyła atmosfera świąt Bożego Narodzenia, śpiewano kolędy, dzieci odwiedził Mikołaj. Tego dnia nie zabrakło ciepłych życzeń od Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyki Małachowskiej oraz świątecznego przesłania przekazanego przez Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego dla wszystkich uczestników. Sala wypełniona była po brzegi rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami, rodzeństwem dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach w M-GCK oraz zaproszonymi gośćmi. Na scenie z repertuarem kolęd wystąpiły dziewczęta Julia Sprawka oraz Martyna Sostek z koła muzycznego prowadzonego przez instruktora Pana Jarosława Łabudzińskiego. Swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z kółka animacyjnego prowadzonego przez animatorkę Panią Annę Brędowską oraz dzieci z sekcji tanecznej "Promyczki" i "Rock and show", które prowadzi opiekun Pan Marcin Felczak. Ponadto grupa teatralna "Koliber" prowadzona przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz wystąpiła z przedstawieniem "Dziewczynka z zapałkami ". Utalentowana Justyna Skorupka – Skorupska, uczestniczka zajęć językowych w M-GCK, prowadzonych przez Panią Irenę Wółkiewicz, wykonała piękną piosenkę w języku niemieckim. Justynie na scenie towarzyszyły Klaudia Koprowicz i Rozalia Wasilewska z układem tanecznym. Podczas imprezy odbywały się wspólne tańce, a na zakończenie gościnnie zaprezentowały się w repertuarze świątecznym zalewskie Jezioranki. Każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci papierowych sań ze słodyczami. Upominki wręczone zostały przez dzieci z koła plastycznego, które prowadzi instruktorka Pani Kamila Charkawa. Natomiast prezent od Mikołaja, pluszowego kolorowego "Pingwinka", otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w "Mikołajkowych Talentach" oraz te, które przyszły z zaproszonymi gośćmi. Prezenty pomógł rozdawać Mikołajowi Burmistrz Zalewa Marek Żyliński.
Na uczestników uroczystości czekał słodki poczęstunek sfinansowany przez sponsorów Firmę „Dam-Rob” w Zalewie oraz Morąsko - Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie.
 

Czytaj dalej...

Mikołajkowe strojenie choinki

We wtorek 6 grudnia 2016 roku na placu w centrum Zalewa uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Zalewie oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego w Zalewie spotkały się, aby przystroić choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Na spotkanie przybył również Mikołaj, który jak co roku obdarował wszystkie dzieci słodkościami. Miło spędzony czas uświetniła wspólna zabawa przy muzyce i pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również zimowych kolorowych baniek mydlanych. Dzieci poprosiły Mikołaja, aby ponownie je odwiedził, obiecując, że będą grzeczne przez cały nadchodzący rok.

Czytaj dalej...

Popołudnie czarów i magii …

W piątek 25 listopada 2016r. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie wraz z Placówką Wsparcia Dziennego - Świetlicą „Słoneczko” w Zalewie zorganizowali Dzień Pluszowego Misia połączony z imprezą Andrzejkową. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, owianej magią i czarami. Dzieci tańczyły, wróżyły, brały udział w zabawach tematycznych, a na zakończenie spotkania zrobiły wspólne zdjęcie ze swoimi misiowymi przytulankami.

Czytaj dalej...

II Przegląd Tańca Nowoczesnego „Mixed Style” o Puchar Burmistrza Zalewa

W piątek 25 listopada 2016r.w Miejsko –Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się II Przegląd Tańca Nowoczesnego – „Mixed Style” o Puchar Burmistrza Zalewa. Przegląd skierowany był do formacji, duetów oraz solistów, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie choreografie (minimum dwa różne style taneczne). Do konkursu zgłosiło się 20 grup kwalifikacyjnych. Jury w składzie: Przewodnicząca Monika Pavlović - tancerka z najwyższą klasą taneczną, specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich oraz członkowie Pani Anna Brędowska – instruktor body ball oraz Pani Fryderyka Małachowska Dyrektor M-GCK w Zalewie, miało nie lada wyzwanie, by wybrać tych najlepszych. Przegląd poprowadził Pan Marcin Felczak - instruktor tańca przy M-GCK w Zalewie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

FORMACJA DO LAT 9
I Miejsce – MALI GIGANCI – Dzierzgoń
II Miejsce – TAŃCZĄCY KSIĘŻYC – Stary Targ
III MIEJSCE – PROMYCZKI - Zalewo
FORMACJA DO LAT 12
I Miejsce – NEONÓWKA – Dzierzgoń
II Miejsce – TAŃCZĄCE SŁOŃCE - Urowo
III Miejsce – DANGEROUS - Zalewo
DUETY DO LAT 9
I Miejsce – Lena Downarowicz i Weronika Kowalska – Dzierzgoń
II Miejsce – Hania Urbańska i Liwia Sękielewska– Stary Targ
SOLIŚCI DO LAT 9
I Miejsce – Wiktor Mańkowski - Iława
II Miejsce – Weronika Kowalska – Dzierzgoń
SOLIŚCI DO LAT 12
I Miejsce – Miłosz Olszta - Iława
II Miejsce – Oliwier Downarowicz – Dzierzgoń
SOLISCI DO LAT 15
I Miejsce – Amir Nourain - Iława
II Miejsce – Kacper Lasikowski - Iława
III Miejsce –Jakub Zaborowski - Iława
WYRÓŻNIENIA:
Oliwia Jankiewicz,
Hubert Dembiński,
Klaudia Kmita,
Maks Neuman,
Tomasz Stępień.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS