plnlenfrdeitrues

Żeglarski - i nie tylko - Dzień Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie Wyróżniony

Żeglarski - i nie tylko - Dzień Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie

W sobotę 1 czerwca 2019 roku na terenie ekomariny i przystani żeglarskiej w Zalewie odbyła się szósta edycja „Żeglarskiego - i nie tylko – Dnia Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie”.
Imprezę otworzyli Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński z Panem Stanisławem Kasprzakiem.
Do aktywnego udziału w imprezie zaproszono wszystkich mieszkańców Gminy Zalewo, a program został tak skonstruowany, aby niezależnie od wieku każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Zainteresowaniem dzieci cieszyły się atrakcje zorganizowane na lądzie, takie jak laserowy paintball, przejażdżki na mini bicycle, wspólne tańczenie zumby. Najmłodsi uczestnicy zabawy chętnie korzystali z możliwości pomalowania twarzy i z radością dokazywali na dmuchanych zjeżdżalniach.
Dzieci, ale także dorośli z zainteresowaniem oglądali wozy strażackie, które udostępnione zostały przez OSP w Zalewie oraz policji- radiowóz.
Jak przystało na miejsce, w którym zorganizowano „Dzień Dziecka”, wiele działo się na wodzie. Pływanie rowerami wodnymi, omegami, przejażdżki skuterem wodnym, na pokładzie motorówki, a także tramwajem wodnym, miały grono swoich entuzjastów. Podobnie kule wodne.
Niezależnie od wieku wszyscy chętnie odwiedzali stoisko przygotowane przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie, gdzie mogli dowiedzieć się m.in. jak rozpoznać tropy zwierząt.
Zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy imprezy mieli możliwość uzyskania fachowej wiedzy w zakresie udzielanie pierwszej pomocy pod okiem ratowników z WOPR.
Zainteresowaniem cieszył się również pokaz urządzenia hydro – odrzutowego Flyboard, przygotowany przez firmę Fly High Team.
Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, przy każdej z nich ustawiały się kolejki oczekujących dzieci. Każde dziecko biorące udział w imprezie mogło liczyć na upominek. Na uczestników zabawy czekały też poczęstunek (kiełbaski z grilla, chłodne napoje).
Przez cztery godziny trwania imprezy uczestniczyło w niej ponad 600 osób.
 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę