plnlenfrdeitrues

Światowy Dzień Zdrowia Wyróżniony

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia i został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tematem obchodów Światowego Dnia Zdrowia w 2019 roku jest uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem podstawowej opieki zdrowotnej.
Głównym założeniem jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie, która obejmuje pełne spektrum usług potrzebnych przez całe życie – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną.
Ten dzień ma zachęcić specjalistów do komunikowania się w zakresie zapewnienia równości w dostępie do usług opieki zdrowotnej. Pracownicy służby zdrowia mają do odegrania ważną rolę w kampanii, pomagając decydentom w dziedzinie zdrowia, poznać potrzeby ludzi w zakresie opieki zdrowotnej, zwłaszcza na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia:

https://www.who.int/westernpacific/news/events/detail/2019/04/07/western-pacific-events/world-health-day-2019

https://www.who.int/westernpacific/news/events/world-health-day

1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę