plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018 - ZALEWO

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu ochrony danych osobowych

Ośrodek OWIES w Elblągu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z Elbląga oraz powiatów elbląskiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Ochrona danych osobowych”, które odbędzie się w dniu 18-19 maja br. w Elblągu. Zgłoszenie będą przyjmowane do dnia 9 maja 2018 (środa) do godziny 12:00.

 

Czytaj dalej...

Walne zebranie Zarządu ROD „BARTEK” w Zalewie

21 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Zalewie odbyło się walne zebranie Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Zalewie. Zebranych powitał Prezes Zarządu Stowarzyszenia ROD w Zalewie Jan Żurawski i Sekretarz Alfred Truszkowski. Oprócz działkowców na sali obecny był także Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, który dostał dyplom i „Vademecum działkowca” w podziękowaniu za dobrą i owocną współpracę z rąk Zastępcy Prezesa Okręgowego PZD Jana Kamińskiego i Edwarda Bojko – członka Okręgowego PZD.
Na wstępie przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu w minionym 2017 roku oraz projekt planu pracy na najbliższy okres. Podczas spotkania podjęto także uchwały m.in. w sprawie wysokości i terminu wnoszenia opłaty na rzecz ogrodu, planu pracy na 2018 rok.

 

Czytaj dalej...

Posiedzenie Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zalewie

W piątek 20 kwietnia 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zalewie odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Zalewie. Posiedzeniu przewodniczył Marek Żyliński - Prezes Zarządu. Uczestniczyli również zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie - bryg. mgr inż. Krzysztof Tomanek oraz st. kpt. mgr inż. Kamil Szczech.

Podczas posiedzenia zostały omówione następujące tematy:

1. Podsumowanie kampanii sprawozdawczej za 2017 r.
2. Sytuacja pożarowa na terenie Gminy Zalewo za I kwartał 2018 r.
3. Realizacja budżetu gminnego w dziale straży za 2017 r.
4. Zawody sportowo pożarnicze grupa A i C,
5. Omówienie przygotowania do obchodów ,, Dnia Strażaka” na terenie gminy Zalewo,
6. Wolne wnioski.
 

Czytaj dalej...

Akcja liczenia flag narodowych

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl. Dla zachowania jak największej prywatności samo zdjęcie nie jest wysyłane, tylko i wyłącznie znacznik GPS. Nie zbierane są żadne dane osobowe, aplikacja nie wymaga karty SIM w aparacie. Co więcej identyfikacja odbywa się bez konieczności posiadania internetu. Tylko wysyłka znaczników GPS wymaga dostępu, ale można to zrobić później, niekoniecznie podczas rejestracji flagi.

Czytaj dalej...

Flagi do pobrania


W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dnia Flagi (02 maja) informuję, że w Urzędzie Miejskim w Zalewie – w Biurze Obsługi Interesanta – jest możliwość bezpłatnego pobrania flagi w celu wywieszenia na swojej posesji.
Flagi będą wydawane od 19 - go do 27- go kwietnia b.r., a ich ilość jest ograniczona.
 

Czytaj dalej...

Spektakl „Narkomanka” w Zalewie

5 kwietnia 2018r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się spektakl pt. „Narkomanka”. Ten wstrząsający spektakl oparty został na prawdziwych przeżyciach Barbary Rosiek – psychologa klinicznego, poetki i autorki m.in. „Pamiętnika narkomanki” i „Kokainy”. To opowieść młodej dziewczyny, która wpada w nałóg narkomanii, a następnie podejmuje trudną walkę z tym nałogiem.
W spektaklu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klas od V Szkoły Podstawowej do III Gimnazjum z Zespołu Szkół w Borecznie, Dobrzykach i Zalewie oraz Szkoły Podstawowej w Bartach. Łącznie spektakl obejrzało 240 osób.
Młodzież bardzo emocjonalnie przyjęła przedstawienie. Była poruszona jego tematyką oraz sposobem przekazu.
Spektakl „Narkomanka” wyreżyserowała Joanna Orzeszkowska. W roli głównej wystąpiła Anna Samusionek przy akompaniamencie Janusza Yanina-Iwańskiego, który napisał muzykę do spektaklu.
Anna Samusionek to aktorka filmowa i teatralna, absolwentka warszawskiej PWST, która zadebiutowała na scenie Teatru Małego w Warszawie w „Upiorach” Ibsena.
Janusz Yanina-Iwański to polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, związany z Częstochową. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu.


 

Czytaj dalej...

Kolejne dofinansowanie !

Zarząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego uchwałą z dnia 3 kwietnia 2018 r. podjął decyzję o dofinansowaniu z dochodów budżetu województwa zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Witoszewo”. W ramach zadania przebudowana zostanie droga biegnąca przez centrum wsi (od sklepu w kierunku wsi Przezmark). Powstanie tu asfaltowy odcinek o łącznej długości 522 m i szerokości 4-5 m, Wykonane zostaną pobocza, zjazdy na posesje, odwodnienie oraz oznakowanie pionowe. Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2018 r.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS