plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018 - ZALEWO

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z zakresu ochrony danych osobowych

Ośrodek OWIES w Elblągu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z Elbląga oraz powiatów elbląskiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu pn. „Ochrona danych osobowych”, które odbędzie się w dniu 18-19 maja br. w Elblągu. Zgłoszenie będą przyjmowane do dnia 9 maja 2018 (środa) do godziny 12:00.

 

Czytaj dalej...

Walne zebranie Zarządu ROD „BARTEK” w Zalewie

21 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Zalewie odbyło się walne zebranie Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Zalewie. Zebranych powitał Prezes Zarządu Stowarzyszenia ROD w Zalewie Jan Żurawski i Sekretarz Alfred Truszkowski. Oprócz działkowców na sali obecny był także Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, który dostał dyplom i „Vademecum działkowca” w podziękowaniu za dobrą i owocną współpracę z rąk Zastępcy Prezesa Okręgowego PZD Jana Kamińskiego i Edwarda Bojko – członka Okręgowego PZD.
Na wstępie przedstawiono sprawozdanie z działalności Zarządu w minionym 2017 roku oraz projekt planu pracy na najbliższy okres. Podczas spotkania podjęto także uchwały m.in. w sprawie wysokości i terminu wnoszenia opłaty na rzecz ogrodu, planu pracy na 2018 rok.

 

Czytaj dalej...

Posiedzenie Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zalewie

W piątek 20 kwietnia 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Zalewie odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Zalewie. Posiedzeniu przewodniczył Marek Żyliński - Prezes Zarządu. Uczestniczyli również zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie - bryg. mgr inż. Krzysztof Tomanek oraz st. kpt. mgr inż. Kamil Szczech.

Podczas posiedzenia zostały omówione następujące tematy:

1. Podsumowanie kampanii sprawozdawczej za 2017 r.
2. Sytuacja pożarowa na terenie Gminy Zalewo za I kwartał 2018 r.
3. Realizacja budżetu gminnego w dziale straży za 2017 r.
4. Zawody sportowo pożarnicze grupa A i C,
5. Omówienie przygotowania do obchodów ,, Dnia Strażaka” na terenie gminy Zalewo,
6. Wolne wnioski.
 

Czytaj dalej...

Akcja liczenia flag narodowych

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl. Dla zachowania jak największej prywatności samo zdjęcie nie jest wysyłane, tylko i wyłącznie znacznik GPS. Nie zbierane są żadne dane osobowe, aplikacja nie wymaga karty SIM w aparacie. Co więcej identyfikacja odbywa się bez konieczności posiadania internetu. Tylko wysyłka znaczników GPS wymaga dostępu, ale można to zrobić później, niekoniecznie podczas rejestracji flagi.

Czytaj dalej...

Flagi do pobrania


W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dnia Flagi (02 maja) informuję, że w Urzędzie Miejskim w Zalewie – w Biurze Obsługi Interesanta – jest możliwość bezpłatnego pobrania flagi w celu wywieszenia na swojej posesji.
Flagi będą wydawane od 19 - go do 27- go kwietnia b.r., a ich ilość jest ograniczona.
 

Czytaj dalej...

Spektakl „Narkomanka” w Zalewie

5 kwietnia 2018r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się spektakl pt. „Narkomanka”. Ten wstrząsający spektakl oparty został na prawdziwych przeżyciach Barbary Rosiek – psychologa klinicznego, poetki i autorki m.in. „Pamiętnika narkomanki” i „Kokainy”. To opowieść młodej dziewczyny, która wpada w nałóg narkomanii, a następnie podejmuje trudną walkę z tym nałogiem.
W spektaklu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klas od V Szkoły Podstawowej do III Gimnazjum z Zespołu Szkół w Borecznie, Dobrzykach i Zalewie oraz Szkoły Podstawowej w Bartach. Łącznie spektakl obejrzało 240 osób.
Młodzież bardzo emocjonalnie przyjęła przedstawienie. Była poruszona jego tematyką oraz sposobem przekazu.
Spektakl „Narkomanka” wyreżyserowała Joanna Orzeszkowska. W roli głównej wystąpiła Anna Samusionek przy akompaniamencie Janusza Yanina-Iwańskiego, który napisał muzykę do spektaklu.
Anna Samusionek to aktorka filmowa i teatralna, absolwentka warszawskiej PWST, która zadebiutowała na scenie Teatru Małego w Warszawie w „Upiorach” Ibsena.
Janusz Yanina-Iwański to polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, związany z Częstochową. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu.


 

Czytaj dalej...

Konferencja w sprawie dróg lokalnych w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński oraz Zastępca Kierownika Referatu Inwestycji, Gospodarki Mieniem Komunalnym Pan Rafał Konicz 4 kwietnia 2018 r. wzięli udział w konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z udziałem przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która była poświęcona wdrożeniu Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, uruchomionemu w tym roku przez Premiera Mateusza Morawieckiego.
Wojewoda podkreślił, że program adresowany jest w pierwszej kolejności do uboższych gmin, o dochodach niższych niż przeciętne. W większości przypadków skromne budżety tych gmin nie pozwoliłyby im na realizację takich inwestycji, dlatego będą one mogły otrzymać dofinansowanie do 80 proc. wartości projektu. Gminy o lepszej kondycji, w których wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca jest równy lub wyższy od przeciętnego wskaźnika dochodów gmin, mogą liczyć na dofinansowanie do 60 proc. kosztów realizacji inwestycji.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS