plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 03 listopad 2016 - ZALEWO

Dzień Seniora w Zalewie

Dnia 18 października br. we wtorkowe przedpołudnie grupa seniorów z Zalewa spotkała się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie by uczcić przypadający na 20 października Europejski Dzień Seniora. Zalewscy seniorzy połączyli to święto z imieninami swojej koleżanki Tereski i wspólnie bawili się przy rytmach skocznej muzyki. Życzenia na ręce seniorów w dniu ich święta złożyła dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury Pani Fryderyka Małachowska. Część animacyjną poprowadziła Anna Brędowska - animator kultury przy M-GCK w Zalewie.

Czytaj dalej...

Kultura Objazdowa w Bajdach

Zajęcia organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Zalewie w ramach cyklu „Kultura Objazdowa” dociera co raz to dalej. Dnia 12 października br., na zaproszenie Pani Haliny Krajnik Radnej Rady Miejskiej w Zalewie a jednocześnie mieszkanki Bajd, animacje dotarły do świetlicy wiejskiej w Bajdach. Dwie godziny zabaw i tańców uczestnikom zajęć upłynęły szybko,      w miłej i przyjemnej atmosferze. Zajęcia prowadziła Anna Brędowska – animator kultury w M-GCK w Zalewie.

Czytaj dalej...

Spotkania Koła Seniorów przy M-GCK w Zalewie

Od września br. odbywają się spotkania Koła Seniorów przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie. Seniorzy spotykają się w każdy wtorek i aktywnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez instruktora - edukatora Silver Sharing – Panią Annę Brędowską. Silver Sharing to inicjatywa, która opiera się na trzech filarach: rozwoju aktywności społecznej osób starszych, edukacji, w tym zwłaszcza kulturowej oraz aktywizacji poprzez turystykę, jako inspiracji do działania. W ramach spotkań „Młodzi Duchem” mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach m.in. plastyczno – technicznych, wykonują ćwiczenia taneczne i relaksacyjne oraz gimnastykę z piłką tzw. "Body ball". Ponadto dla uczestników spotkań organizowane są zajęcia kulturalne, wyjazdy do teatru oraz wycieczki edukacyjne.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS