plnlenfrdeitrues

„Koncert Noworoczny” w Zalewie. Wyróżniony

„Koncert Noworoczny” w Zalewie.

W piątek 26 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury odbył się „Koncert Noworoczny”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Zalewie oraz Miejsko- Gminne Centrum Kultury w Zalewie.

Na widowni wśród zaproszonych gości zasiedli Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Radni Rady Miejskiej w Zalewie, Radni Powiatu Iławskiego, Sołtysi i Przewodniczący Osiedli, przedstawiciele jednostek działających na terenie gminy, przedsiębiorcy, mieszkańcy gminy.

Uroczystość rozpoczęli Burmistrz Zalewa Marek Żyliński i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Całka, którzy powitali przybyłych na spotkanie gości i złożyli im życzenia na 2018 rok.

Burmistrz Zalewa w kilku słowach podsumował miniony rok. Przypomniał jakie inwestycje zrealizowano w 2017 roku, na co udało się pozyskać środki zewnętrzne oraz jakie są zamierzenia na rok bieżący.  

Głos zabrał również Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który zachęcał przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe do aplikowania o środki unijne oraz krajowe.

Burmistrz odczytał także życzenia przesłane przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego  Artura Chojeckiego.

Następnie Burmistrz wraz z Wiceprzewodniczącym zaprosił gości do wysłuchania Koncertu Pani Alicji Majewskiej i kompozytora Pana Włodzimierza Korcza, którzy wystąpili w towarzystwie „Warsaw Opera Quartet” w składzie Pan Michał Lisiewicz, Pan Sławomir Talacha, Pani Elżbieta Porębska, Pani Marta Ziarko.

Wśród piosenek zaprezentowanych przed zalewską publicznością znalazły się utwory  wszystkim doskonale znane, takie jak „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, czy też „Być kobietą” oraz piosenki z wydanego w 2016 roku albumu „Wszystko może się stać”.

Podczas występu Pani Alicja Majewska nie tylko śpiewała, ale także wspominała istotne wątki zawodowej kariery. Historie opowiedziane lekko i zabawnie przez artystkę oraz zespół wzbudzały uśmiech wśród publiczności.

Zapewne na długo wśród mieszkańców Zalewa wspominana jako anegdota będzie historia o tym jak Pani Alicja Majewska chcąc dyskretnie wejść na scenę utknęła na zapleczu M-GCK.

Koncert bardzo podobał się publiczności, która w uznaniu dla wykonawców wielokrotnie wyrażała swój aplauz oklaskami i prośbą o bisy.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 luty 2018 09:41
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę