plnlenfrdeitrues

Mały Festiwal Filmowy w Zalewie. Wyróżniony

Mały Festiwal Filmowy w Zalewie.

W dniu 5 września 2017 r. w Zalewie po raz siódmy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zalewie zorganizował Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, który jest równoległą imprezą związaną z Koszalińskim 14 Europejskim Festiwalem Filmowym „Integracja Ty i Ja”.
Festiwal rozpoczęto ulicznym happeningiem. Następnie wszyscy uczestnicy imprezy barwnym pochodem udali się do sali widowiskowej w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Zalewie, gdzie nastąpiła kulminacja wydarzenia, czyli projekcja filmów i występy artystyczne osób niepełnosprawnych.
Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Senator RP Pani Bogusława Orzechowska, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Bogumił Osiński, Radny Powiatu Iławskiego Pan Jarosław Piechotka, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie Pani Jolanta Rynkowska, Komendant Powiatowy Policji w Iławie Robert Mikusik, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suszu Pan Włodzimierz Karpiak, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu Pani Beata Rogala, Kierownik Posterunku Policji w Zalewie Pan Artur Ryll.
Na otwarciu Festiwalu głos zabrali Senator RP Pani Bogusława Orzechowska, w imieniu Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Bogumił Osiński, a Burmistrz Zalewa odczytał pozdrowienia i życzenia przesłane od Wojewody Warmińsko- Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego.
Atrakcją Festiwalu był wspólny występ artystyczny uczestników Świetlicy Terapeutycznej dla Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” w Zalewie i grupy teatralnej „Koliber”, działającej przy M-GCK w Zalewie. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Panią Wioletę Żołądkiewicz.
Całość spotkania, jak co roku, profesjonalnie i z wielką wrażliwością poprowadził Pan Edward Całka, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie.
Festiwal poprzez projekcję filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych, ma na celu zmianę perspektywy postrzegania i rozumienia osób niepełnosprawnych. Daje szczególną możliwość „wejścia” w świat osób niepełnosprawnych, spojrzenia oczami osoby „sprawnej inaczej” na otaczającą rzeczywistość. Pobudza do refleksji i weryfikacji wieloletnich, a nieraz i pokoleniowych stereotypów na temat osób niepełnosprawnych.
Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” to swoiste święto osób niepełnosprawnych w Gminie Zalewo. Przyjęta formuła Festiwalu powoduje, że wiele osób co roku bierze udział w tym niezwykle barwnym i dynamicznym wydarzeniu.
 

Ostatnio zmienianypiątek, 08 wrzesień 2017 11:19
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę