plnlenfrdeitrues

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Spotkania z poezją” Wyróżniony

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Spotkania z poezją”

W piątek 27 kwietnia 2018r. Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Zalewie zorganizowało XXXVI Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją”.
W wydarzeniu wzięło udział 21 uczniów (laureatów eliminacji szkolnych) reprezentujących Zespół Szkół w Borecznie, Dobrzykach oraz Zalewie, a także Szkołę Podstawową w Bartach.
Występom uczestników przysłuchiwała się komisja w składzie: Fryderyka Małachowska - Dyrektor M-GCK w Zalewie, Irena Kupczyńska – wieloletnia bibliotekarka M-GBP w Zalewie oraz Hanna Bobek – mgr filologii polskiej.
Jury zgodnie wyłoniło finalistów.

W kategorii uczniów klas I - III zwyciężyła Antonina Tarnowska z ZS w Borecznie, w kategorii uczniów klas IV - VI zwyciężył Cezary Puszczak z ZS w Dobrzykach, a w kategorii uczniów klas VII - Gimnazjum - Aleksandra Młyńska z ZS w Zalewie.
Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i niesamowite zdolności recytatorskie, a także otrzymali upominek w postaci pięknej książki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.
Laureaci będą reprezentować Gminę Zalewo podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się 18 maja 2018 r. w Iławskim Centrum Kultury w Iławie. Zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.
Podziękowania złożono na ręce wszystkich, którzy pracowali, by debiut recytatorski stał się jednocześnie udaną próbą interpretacji wybranych utworów.
 

Ostatnio zmienianyśroda, 02 maj 2018 08:31
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę