VI Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie „Optymist” Wyróżniony

VI Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie „Optymist”

W weekend 24 - 25 czerwca 2017r. na jeziorze Ewingi w Zalewie odbyły się VI Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie „Optymist” grupa B.
Uroczystego otwarci regat dokonali Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zalewie Iwona Parzyszek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Całka.
Na liście startowej znajdowało się 70 młodych żeglarzy z Iławy, Gdyni, Gdańska i Olsztyna.
Zawody rozgrane zostały w kategoriach: OPEN, dziewczęta oraz dzieci do lat dziewięciu.
W kategorii OPEN zwyciężyła Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), II miejsce zajął Marcel Bisewski (YKP Gdynia), a III Konrad Wlazłowski (YKP Gdynia).
W kategorii dziewcząt najlepszą zawodniczką była Paulina Rutkowska (YKP Gdynia), II miejsce zajęła Zofia Kucharska (YKP Gdynia), a III Antonina Ołowiak (YKP Gdynia).
W klasyfikacji do lat 9 zwycięstwo odniósł Piotr Trela (Arka Gdynia), II miejsce zajął Maciej Kasprzak (SSW MOS Iława), a III miejsce Mikołaj Czałbowski (YKP Gdynia).
Puchary zawodnikom wręczał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Edward Całka i Asystent Burmistrza Stanisław Kasprzak.
Wszyscy zawodnicy otrzymali także wartościowe nagrody, m.in. pakiety bezpieczne wakacje nad wodą i na rowerze oraz akcesoria żeglarskie.
Dwudniowe regaty przebiegały w miłej atmosferze i nabrały charakteru wielkiego pikniku rodzinnego. W sobotni wieczór rozegrano mecz piłki nożnej oraz pieczono kiełbaski nad ogniskiem, atrakcją był również nocleg w namiotach.
Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że pod względem warunków panujących na jeziorze Ewingi oraz stałego, ale wymagającego wiatru, były to najlepsze Regaty w sezonie 2017 i już zapowiedzieli swój udział w przyszłym roku.
Organizatorem Regat była Gmina Zalewo w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Sportów Wodnych w Iławie i operatorem ekomariny Centrum Eventowo Turystycznym SKYSAIL z Olsztyna.
Organizatorzy dziękują pracownikom ekomariny za gościnność oraz zawodnikom, że tak licznie zechcieli gościć w Zalewie na wodach jeziora Ewingi.