TEAM ZALEWO trzecią załogą w Finałach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2017r Wyróżniony

TEAM ZALEWO trzecią załogą w Finałach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2017r

W ostatni dzień września i pierwszy października 2017r. rozegrany został XXII Finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Finał jest podsumowaniem zmagań zawodników startujących w eliminacjach PPJK w sezonie 2017.
Na starcie stanęło 13 najlepszych załóg. Portem regat był bardzo przyjazny żeglarzom ośrodek Bocianie Gniazdo w Rynie. Pogoda dopisała. Słońce, wiatr 5-8 m/s ze stałego kierunku. Pozwoliło to na rozegranie wszystkich dwunastu przewidzianych wyścigów.
Pierwszy dzień wyścigów zaznaczył się wyraźną dominacją Arkadiusza Sendlewskiego. Zawodnik ten wygrał trzy z sześciu wyścigów i wyraźnie prowadził po pierwszym dniu regat, drugie miejsce zajął Team Zalewo z Piotrem Matwiejczukiem, trzecie załoga Tomasza Kopytki.
Początek drugiego dnia to przebudzenie Piotra Adamowicza, który wyprzedził załogę Zalewa zajmując drugą pozycję.
Ostatecznie swoje zwycięstwo w Finale Pucharu Polski Jachtów Kabinowych przypieczętował Arkadiusz Sendlewski. Drugie miejsce zajął Piotr Adamowicz, trzecie miejsce przypadło dla Teamu Zalewo Piotra Matwiejczuka - poprzedniego dwukrotnego zdobywcy pucharu PPJK.