plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: październik 2016 - ZALEWO

Dzień Seniora w Urowie

15 października w Urowie odbyło się spotkanie Seniorów. Spotkanie to było wyrazem szacunku dla najstarszych mieszkańców. Takie spotkania w Urowie mają już kilkuletnia tradycję. Zgromadzonych w Świetlicy Seniorów powitała Sołtys Pani Ewa Nykolyszak oraz odczytała życzenia od Burmistrza Pana Marka Żylińskiego. Dzień Seniora to okazja do zabaw, konkursów i wspomnień. Miłą niespodzianką było wspólne odśpiewanie „sto lat” dla najstarszej seniorki na spotkaniu Pani Marii Papińczak, a także występ taneczny pań z Urowa. Dla wszystkich gościnnie wystąpił również zespół ludowy „GOSPOSIE” z Rudzienic. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Tegoroczny dzień seniora upłynął wszystkim obecnym
w miłej i ciepłej atmosferze. Dziękujemy Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej za zorganizowanie tak ciekawego spotkania.
 

Czytaj dalej...

Dzień Seniora w Borecznie

W sobotę 15 października w Borecznie z inicjatywy Sołtys Pani Anny Radeckiej i Rady Sołeckiej odbyło się bardzo miłe spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy sołectwa Boreczno. Uroczystość rozpoczęto wręczeniem wszystkim seniorom listu z pięknymi życzeniami od organizatorów. Nie zabrakło również tortu z fajerwerkami, który wykonała Pani Agata. Następnie na ręce Księdza Proboszcza Pawła Kuracha, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie Pani Fryderyka Małachowska wręczyła życzenia dla wszystkich uczestników oraz podziękowała za ogrom pracy jaki włożyły panie z Rady Sołeckiej, aby ten dzień wyglądał tak uroczyście. Pod adresem seniorów skierowała również serdeczne życzenia, podsumowując, że „to seniorzy są źródłem życiowej mądrości, którą nabywa się właśnie z upływem lat!”. Następnie Pani Kamila Charkawa poprowadziła wspólną zabawę, było śpiewanie znanych i lubianych piosenek oraz zabawy animacyjne.

 

Czytaj dalej...

Dzień Seniora w Międzychodzie

W dniu 23.10.2016 r. po raz pierwszy w Sołectwie Międzychód odbył się Dzień Seniora. W spotkaniu uczestniczyli najstarsi mieszańcy oraz Proboszcz Parafii z Boreczna ksiądz Paweł Kurach. Obchody święta rozpoczęto od wspólnej modlitwy oraz odczytania życzeń przekazanych na ręce sołtysa przez Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego. Przedstawiono również kilka informacji związanych z historią sołectwa. Spotkanie przy kawie, swojskich wypiekach i piosenkach z lat młodości Seniorów przebiegało w miłej atmosferze i trwało do późnych godzin wieczornych. Sołtys oraz Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia, a w szczególności sponsorom Pani Magdalenie Kierbedź , Panu Mirosławowi Czyszek oraz Panu Andrzejowi Brejta.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS