plnlenfrdeitrues

Dni Zalewa Wyróżniony

Dni Zalewa

W weekend 29 - 30 lipca 2017r. w Zalewie odbyły się Dni Zalewa.
Sobota rozpoczęła się na sportowo zawodami wędkarskimi przeprowadzonymi nad brzegiem jeziora Ewingi. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Wystartowało łącznie 32 zawodników. W klasie juniorskiej najlepszy wynik uzyskał Dominik Dziewulski (1128 pkt), drugi był Dominik Kuzioła (639 pkt), a trzeci Mateusz Chanas (275 pkt). W klasie seniorów zwyciężył Pan Rafał Ilejko (1944 pkt), drugie miejsce zajął Pan Wiesław Rzepecki (1670 pkt), a trzecie Pan Sławomir Podlecki (1638 pkt). Nagrodzono także najstarszego zawodnika zwodów wędkarskich, którym był Pan Jan Pakieła oraz najmłodszego - Jakuba Puszcza. Za największą złowioną rybę nagrodzono Pana Henryka Szurawskiego.
Podziękowania należą się Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Zalewie Panu Edwardowi Całce, który zorganizowała zawody wędkarskie i czuwał nad ich sprawnym przebiegiem.
Na kompleksie sportowym „Orlik” odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Zalewa, w którym udział wzięły dwie drużyny. Zwycięzcą turnieju została drużyna „Skoczne Mordki z Trzynastej Dzielnicy”, drugie miejsce przypadło drużynie „BioFeed”, za najlepszego zawodnika rozgrywek uznano Pana Henryka Osiaka. Przeprowadzono również Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Zalewa, w którym udział wzięło 6 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Pan Bartosz Bark, drugie Pan Wiesław Michlewicz, a trzecie Pan Paweł Michlewicz.
Przy scenie letniej rozegrano natomiast Ogólnopolskie Zawody Strongman, w których uczestniczyło 6 zawodników. Puchar Polski Strongman Zalewo 2017 zdobył Pan Tomasz Lademann, drugie miejsce zajął Pan Bartłomiej Grubba, trzecie Pan Mariusz Pachut, czwarte Pan Sławomir Rawiński, piąte Pan Piotr Czapiewski, a szóste przypadło Panu Michałowi Adamowi Kopackiemu.
Po oficjalnym rozpoczęciu Dni Zalewa przez Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego i Dyrektor Miejsko –Gminnego Centrum Kultury w Zalewie Fryderykę Małachowską, przeprowadzono Turniej Sołectw.
Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 8 sołectw z terenu Gminy Zalewo: Boreczno, Dobrzyki, Duba, Girgajny, Jaśkowo, Jerzwałd, Międzychód, Wieprz. Konkurencje wymagały od uczestników wiele wysiłku i zaangażowania. Zwycięzcą tegorocznego turnieju zostało Sołectwo Wieprz, które zajęło pierwsze miejsce i otrzymało nagrodę w wysokości 10.000 złotych. Na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Boreczno, które otrzymało nagrodę w wysokości 7.500 złotych, a na trzecim Sołectwo Jaśkowo otrzymując nagrodę w wysokości 5.000 złotych. Pozostałe drużyny otrzymały nagrody za udział w turnieju w wysokości 500 złotych.
Ponadto w sobotę przeprowadzono „III Bieg w Szpilkach”. Wystartowały w nim 4 panie i 3 panów. Zwyciężczynią biegu, drugi rok z kolei, została Pani Marzena Koprowicz.
Podczas imprezy zapewniono atrakcje dla dzieci. Nie obyło się bez zabaw animacyjnych oraz wielu konkursów z nagrodami. Biesiadnie na zalewskiej scenie zaprezentowany się „Jezioranki”, a wieczorem wystąpił Paweł Mosiołek oraz zespół „Andre”. Do samego rana uczestnikom zabawy towarzyszył zespół „Szafa Gra”. W takcie zabawy tradycyjnie odbył się konkurs Tańca Amatorskiego o Puchar Dyrektora Miejsko - Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Najlepszymi tancerzami okazali się Pani Małgorzata Ważna i Pan Robert Jarosz z Zalewa, drugie miejsce zajęli Pani Milena Sbikowska i Pan Jarosław Owsiany z Miłomłyna, a trzecie Pani Joanna Torucka i Pan Stanisław Wiśniewski z Pasłęka.
Drugi dzień imprezy również rozpoczął się od rozgrywek sportowych.
Na „Orliku” rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zalewa. Do udziału w turnieju zgłosiło się 9 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Węglobud” z Zalewa, drugie miejsce drużyna „Dziki” z Wieprza, a trzecie „Kodżaki” z Susza. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Pan Mariusz Gradys, a najlepszym bramkarzem Pan Patryk Bieliński.
W tym samym czasie na boisku przy ekomarinie odbył się Turniej Piłki Plażowej o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Rozgrywki zostały przeprowadzone w systemie brazylijskim. Spośród 11 zgłoszonych do turnieju par najlepszymi okazali się Panowie Kamil Ostrowski i Krzysztof Pokojski z Lubawy, którzy zajęli pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło Panom Piotrowi Małachowskiemu i Krzysztofowi Pawlakowi z Boreczna, a trzecie miejsce zajęli Panowie Aleks Cichocki i Piotr Pośpiech z Iławy.
Sportowym akcentem był również Towarzyski Mecz Piłki Nożnej Oldboys „Ewingi” Zalewo - „Huragan” Morag pod patronatem Burmistrza Zalewa, w którym drużyna z Zalewa pokonała zawodników z Morąga.
Tegoroczne Dni Zalewa wzbogaciły uroczystości myśliwskie zorganizowane przez Koło Łowieckie „Słonka” w Morągu z siedzibą w Zalewie, z okazji 55-lecie istnienia. Mieszkańcy i turyści mieli możliwość zapoznania się z tradycją i kulturą myśliwską. Zainteresowani mogli obejrzeć wystawę trofeów myśliwskich. Odbyła się również prezentacja sygnalistów, orkiestry myśliwskiej, pokaz psów myśliwskich, a chętni mogli skosztować gulaszu z dziczyzny.
Najmłodsi uczestnicy drugiego dnia imprezy bawili się biorąc udział w konkursie rodzinnym „W krainie baniek mydlanych” oraz konkursie „Wkręceni w hula hop”. Przeprowadzono pokaz Zumby w wykonaniu instruktorek z grupy „Dams’ki Team”.
Swój talent na deskach zalewskiej sceny letniej zaprezentowali laureaci konkursów i przeglądów muzycznych zorganizowanych przez Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie w roku 2017.
Występy wokalne w wykonaniu Bartka Grzanki i jego zespołu cieszyły się dużą frekwencją, podobnie jak koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Farba”. Dla wytrwałych uczestników zabawy zagrał zalewski zespół „Blue Band”.
Pogoda podczas tegorocznych Dni Zalewa sprzyjała wspólnej zabawie, a publiczność jak co roku nie zawiodła.
Organizatorzy Dni Zalewa szczególne podziękowania składają sponsorom:
Firmie NOVAGO z Mławy, Panom Wiesławowi Podlaskiemu i Leszkowi Jacyno - Firma „Polirol”, Panu Marcinowi Chojnowskiemu - Przedsiębiorstwo „Mar-Bud”, Panom Andrzejowi Brejcie i Łukszowi Brejcie - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie, Państwu Czesławie i Władysławowi Laskowskim -Sklep Spożywczo - Przemysłowy „Delikatesy”, Panu Mariuszowi Bilikowi – „Salon Fryzur”, Panu Krzysztofowi Ziemcowi – Apteka „Arnika”, Państwu Agnieszce i Zbigniewowi Taraszkiewiczom - Sklep „Lewiatan”, Firmie „Dam – Rob” Spółka Akcyjna w Zalewie, Zakładowi Drobiarskiemu „Lech – Drób” w Zalewie, Morąsko – Zalewskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Zalewie, Panu Edwardowi Pabichowi – Firma „Hydro – Kan”, Pani Magdalenie Kierbedź - Kwiaciarnia „Magdalena”.

Informacje TVP3 Olsztyn          (9:59 minuta)

https://olsztyn.tvp.pl/33414068/30717-godz-1830    

Relacja z Pucharu Polski Strongman w Zalewie 2017

https://www.youtube.com/watch?v=uRFKId-VsiA
 

 

Ostatnio zmienianywtorek, 08 sierpień 2017 09:11
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę