Polish Dutch English French German Italian Russian Spanish
Ewa

Ewa

"Koncert Noworoczny" w Zalewie

W piątek 27 stycznia 2017 roku w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury odbył się „Koncert Noworoczny”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Zalewie.
Na widowni wśród zaproszonych gości zasiedli radni Rady Miejskiej w Zalewie, sołtysi i przewodniczący osiedli, przedstawiciele jednostek działających na terenie gminy, przedsiębiorcy, mieszkańcy gminy.
Uroczystość rozpoczęli Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Edward Całka i Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, którzy powitali przybyłych na spotkanie gości i złożyli im życzenia na 2017 rok. Burmistrz Zalewa w kilku słowach podsumował miniony rok, a następnie wraz z Wiceprzewodniczącym zaprosił do wysłuchania Kabaretu „Super Duo”.
Kabaret „Super Duo” tworzą dwaj znakomici aktorzy teatralni i filmowi Panowie Marian Opania i Zbigniew Zborowski.
W repertuarze artystów znalazły się dowcipne skecze i monologi. Humor żydowski i warszawski przeplatał się z piosenkami, do których teksty pisali Wojciech Młynarski, Włodzimierz Wysocki i Jacques Brel.
Mieszkanka dwóch charyzmatycznych osobowości, prezentujących niezwykły kunszt aktorski, w tym zdolność szybkiego reagowania na nieprzewidziane zdarzenia (awaria mikrofonu), zrobiła na widzach ogromne wrażenie.
Koncert bardzo podobał się publiczności, która wyrażając uznanie dla wykonawców wielokrotnie wyrażała swój aplauz oklaskami i bisami.
 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s

Kulig w Międzychodzie

W niedzielę 22 stycznia 2017r. Sołtys Sołectwa Międzychód Pani Elżbieta Tkaczyk zorganizowała dla mieszkańców kulig. Uczestnicy kuligu przemieszczając się na sankach podziwiali tegoroczne uroki pięknej zimy. Ciepłą atmosferę w ten mroźny dzień wprowadziła maskotka „Pingwina”, która swoją obecnością cieszyła szczególnie najmłodszych uczestników zabawy. Na zakończenie spotkania uczestnicy ograli się ognisku.
Sołtys Międzychodu składa serdeczne podziękowania sponsorom, a w szczególności Panu Witoldowi Żołądkiewicz.
 

1
0
0
s2smodern

Choinka w Bajdach

W sobotę 21 stycznia 2017r. z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Bajdach zorganizowano zabawę choinkowa dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Bajdy. W trakcie imprezy przeprowadzono szereg gier i zabaw animacyjnych, które poprowadziła Pani Anna Kowalska. Najmłodszych uczestników zabawy najbardziej ucieszyła wizyta Mikołaja, który obdarował dzieci paczkami i słodkimi upominkami.

1
0
0
s2smodern

Załoga Jachtu Zalewo ponownie wygrała finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

W dniach 8 – 9 października 2016r. na Jeziorze Ryńskim rozegrano po raz dwudziesty pierwszy, tradycyjny Finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Organizator regat – Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa „Bocianie Gniazdo” w Rynie, uczestnikom finału przygotował czternaście jachtów Antila 24, na których czołówka polskich sterników turystyczno – regatowych rozegrała aż dwanaście wyścigów. Regaty rozegrano metodą przesiadkową – po każdych dwóch wyścigach załogi zamieniały się jachtami.
W sobotni dzień start w wyścigach utrudniała pogoda, która „uraczyła” sędziów, zawodników i obserwatorów zmagań rzęsistym deszczem, słabiutkim wiatrem i niską temperaturą. Jednak dzięki determinacji zawodników i sędziów rozegrano, prawie do zmierzchu, zaplanowane sześć wyścigów, które ukształtowały czołówkę. Od początku prowadzili doświadczeni weterani PPJK, tj. zeszłoroczny zwycięzca finału Piotr Matwiejczuk z Team Zalewo przed Jackiem Samselem („Santana”) i Piotrkiem Adamowiczem („Neoprofil”).
Drugi dzień – także mokry i zimny, ale zdecydowanie korzystniejszy pod względem wiatru pozwolił na rozegranie kolejnych sześciu wyścigów na dość wąskim fragmencie akwenu, ale sprzyjającym obserwację regat z brzegu jeziora.
Sprawna praca sędziów przyniosła rezultaty i pomimo jednego falstartu generalnego udało się zdążyć z wyścigami do godz. 14.00. Rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta niż w dniu poprzednim. Wyraźnie widać było nie tylko walkę o samo pokonanie trasy wyścigu, ale rywalizacje pomiędzy poszczególnymi załogami. Z tych warunków doskonale skorzystał doświadczony Piotr Adamowicz, który zwyciężył w połowie niedzielnych wyścigów i zdecydowanie wysunął się na drugie miejsce (31 pkt.). Nie zdołał wprawdzie pokonać Piotra Matwiejczuka (28 pkt.), który pierwszego dnia regat tryumfował aż czterokrotnie, zaliczając także cztery drugie lokaty w całych regatach i zdecydowanie wyprzedził wicelidera po sobotnich wyścigach – Jacka Samsela (51 pkt.). Kolejne miejsca zajęli Michał Brzozowski (58 pkt.), Marek Kmieć (58 pkt.) i Tomasz Kopytko (65 pkt.).
Uroczyste wręczenie przechodniego Pucharu Polski Jachtów Kabinowych miało miejsce pod malowniczą wiatą pensjonatu „Bocianie Gniazdo” w Rynie. Uhonorowanie nagrodami zakończyło wspólne zdjęcie uczestników XXI Finału PPJK 2016. Okazały, historyczny Puchar zwycięskiej załogi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych ponownie wrócił do Zalewa i pozostanie tam do finałów w roku 2017.
Naszej załodze reprezentującej Zalewo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

1
0
0
s2smodern
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Intytucje

Ważne tel

Baza turystyczna

Port

Kontakt

  • urzad@zalewo.pl
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech