plnlenfrdeitrues
Ewa

Ewa

Stop przemocy wobec kobiet!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to organizatorzy tegorocznej edycji Kampanii Społecznej „Biała Wstążka” na terenie Naszej Gminy.
Kampania Społeczna „Biała Wstążka” to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać informacje na temat: czym jest przemoc, gdzie szukać pomocy, do Punktu Konsultacyjnego mieszczącego się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie.
W dniu 2.12.2017r. (sobota) w godzinach 9:00 – 13:00 informacji na ten temat będą udzielać specjaliści.

 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s

„Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach” – już otwarty!

W sobotę, 21 października 2017r. podczas cyklicznej imprezy „Święta Pola” w Zespole Szkół w Dobrzykach zostało otwarte szkolne lapidarium.
W kwietniu 2017r. szkoła wzięła udział w realizacji projektu „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach”. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie.
Pierwszym etapem przy realizacji zadania było wybranie odpowiednich okazów głazów narzutowych w Kopalni Dobrzyki. Następnie przeprowadzono prace porządkowe mające na celu przygotowanie odpowiedniego miejsca do eksponowania okazów przy budynku szkoły. Praca, w której czynnie uczestniczyli uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice, Dyrektor Szkoły oraz wielu ludzi dobrej woli, trwały kilka miesięcy.
W ramach prac usunięto stare krzewy, wyrównano teren, ułożono agrowłókninę i wysypano żwir, przetransportowano głazy, przywieziono i ułożono kamyki ozdobne, uporządkowano teren, wykonano nasadzenia krzewów i roślin ozdobnych, wykonano i ustawiono ławki, zamontowano ogrodzenia, tabliczki identyfikujące głazy oraz tablicę informacyjną, którą zamontowano na terenie Geoogrodu.
„Szkolny Ogród Geologiczny” ma służyć jako pomoc dydaktyczna zainteresowanym geologią uczniom oraz nauczycielom, jak również okolicznym mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Zespół Szkół w Dobrzykach.
Realizatorzy zadania zapraszają do odwiedzania nowo powstałego Geoogrodu.
 

1
0
0
s2smodern

Święto Niepodległości

W sobotę 11 listopada 2017r. przypadała 99 rocznica upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości.
W Zalewie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, w której uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych oraz poczty sztandarowe. Uroczystego złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową dokonali Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Sekretarz Gminy Krystyna Milczarek oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Edward Całka.
W godzinach popołudniowych odbyła się natomiast uroczysta akademia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie. Zebranych przywitali Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska oraz Burmistrz Zalewa Marek Żyliński. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z grup „0” Zespołu Szkół w Zalewie, grupa „Przedsiębiorczych dzieci” z M-GCK oraz wokalistki Julia Sprawka i Martyna Sostek śpiewając znane utwory patriotyczne.
W krótkim przedstawieniu teatralnym nawiązującym do odzyskania niepodległości przez Polskę wystąpiły dzieci z grupy teatralnej „Koliber”. W obchodach tak wyjątkowego święta uczestniczyły również zespoły muzyczne „Jezioranki” oraz „Zdążyć przed północą”.
Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu pt.: „- Jaki znak Twój?- Orzeł biały…”, którego organizatorem było Miejsko- Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Konkurs adresowany do uczniów szkół z terenu gminy Zalewo miał na celu m.in. popularyzację wiedzy o symbolach narodowych, wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci. Do konkursu zgłoszono 110 prac, które oceniono w pięciu kategoriach wiekowych.
W kategorii przedszkolaków w wieku 3 - 5 lat wyróżniono prace:
• Kornelii Puszczak- Oddział Przedszkolny w Dobrzykach,
• Hanny Hedesz- Przedszkole Miejskie w Zalewie,
• Pracę zbiorową- Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Bartach.
Kategorii 6- latków wyróżniono prace:
• Matyldy Moszczyńskiej- Zespół Szkół w Zalewie,
• Mai Laskowskiej- Odział Przedszkolny w Zespole Szkół w Dobrzykach,
• Oskara Trojakowskiego- Oddział Przedszkolny w Dobrzykach.
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych wyróżniono:
• Emilię Jaroszewską- Zespół Szkół w Dobrzykach,
• Szymona Tarapatę- Szkoła Podstawowa w Bartach,
• Amelię Mariańską- Zespół Szkół w Dobrzykach.
W kategorii uczniów klas IV-VII szkół podstawowych wyróżniono:
• Michała Oporskiego- Zespół Szkół w Zalewie,
• Patrycję Świgońską- Zespół Szkół w Dobrzykach,
• Pawła Kowalskiego- Zespół Szkół w Zalewie.
W kategorii uczniów gimnazjów wyróżniono:
• Magdalenę Głozak- Zespół Szkół w Dobrzykach,
• Klaudię Koprowicz- Zespół Szkół w Dobrzykach.
Organizatorzy konkursu gratulują wszystkim uczestnikom zdolności, pomysłowości i oryginalności oraz dziękują opiekunom za wsparcie i motywację uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

 

1
0
0
s2smodern
Subskrybuj to źródło RSS

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem