plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2019 - ZALEWO

Zawody Swimrun

W sobotę 18 maja 2019r. na Jeziorze Jeziorak rozegrane zostaną największe zawody Swimrun w Polsce!
Zawody będą rozgrywane na kilku trasach, przy czym najdłuższa ULTRA JEZIORAK rozpocznie się w Dobrzykach. Zawodnicy 36 kilometrowego dystansu będą mieli do pokonania 31 km biegiem i 5 km do przepłynięcia, podzielonego na 13 odcinków.
Na liście startowej tego dystansu znajdują się uczestnicy z całej Polski, jak również ze Szewcji, Anglii, Danii i Francji.
Więcej informacji na temat zawodów Swimrun można znaleźć na stronie organizatora: www.swimrunpoland.com oraz w mediach społecznościowych: Facebook - Swimrun Poland.


 

Czytaj dalej...

Nagrody XV edycji konkursu Przyjaznego Brzegu za rok 2018 przyznane

W dniu 2 marca 2019r. w Warszawie podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” odbyła się gala, na której wręczano Nagrody Przyjaznego Brzegu.
Konkurs zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim, jest coraz bardziej ceniony przez wodniaków, samorządy terytorialne i przedsiębiorców.
Konkurs organizowany jest przez Centrum Turystyki Wodnej PTTK, pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.
Celem konkursu jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu. W konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej i zachowaniu dziedzictwa oraz tradycji wodniackich. Jury bierze pod uwagę kilka elementów: budowę i modernizację przystani żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji.
Tegoroczne Grand Prix z nagrodą Ministra Sportu i Turystyki powędrowało do Ligi Morskiej i Rzecznej za zgodne z wiekową tradycją, wielostronne upowszechnianie znaczenia Bałtyku, Wisły i Odry.
Natomiast w kategorii „instytucje i stowarzyszenia” nagrodę przyznano Stowarzyszeniu Gościńce Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak, którego członkiem jest Ekomarina w Zalewie.
Jest to już druga nagroda w skali ogólnopolskiej przyznana Stowarzyszeniu za działania na rzecz promocji i rozwoju usług turystyki wodnej na szlaku Kanału Elbląskiego i jeziora Jeziorak. W listopadzie 2018r. na Targach Sportów Wodnych BOATSHOW w Łodzi przyznano nagrodę Złotego Dzwonu Polskiego Związku Żeglarskiego.
Gratulujemy.
 

Czytaj dalej...

Zajęcia w ramach programu „EduStarter- inspiracje, kompetencje, rozwój”

Od września 2018 roku na terenie Gminy Zalewo realizowany jest projekt edukacyjny pn. „EduStarter- inspiracje, kompetencje, rozwój”, skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców.
W dniach 18 - 20 stycznia 2019 roku w ramach realizacji projektu, w sali konferencyjnej hotelu „Łabędź” w Iławie, odbyły się zajęcia skierowane do nauczycieli.
W zajęcia prowadzonych przez trenerów ze Szkoły Umiejętności Trenerskich (SZUTR) nauczyciele mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do świadomego wspierania młodzieży w rozwiązywaniu ich problemów oraz osiąganiu celów rozwojowych.
Projekt „EduStarter- inspiracje, kompetencje, rozwój” będzie realizowany do 30 czerwca 2020 r.


 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS