plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2018 - ZALEWO

VII Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie Optimist

W weekend 23 – 24 czerwca 2018 roku w Zalewie na jeziorze Ewingi odbyły się VII Regaty o Puchar Burmistrza Zalewa w klasie Optimist.
W zawodach wzięło udział 47 zawodników z klubów: Nauticus Olsztyn, AZS UWM Olsztyn oraz SSW MOS Iława.
Zawodników ciepło przywitali Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Pan Edward Całka oraz Pan Stanisław Kasprzak.
W trakcje dwóch dni regat odbyły się cztery wyścigi. Wiatr nie sprzyjał żeglarzom i był bardzo zmienny.
Zwycięzcą regat został Oskar Wielczyk, drugie miejsce zajęła Natalia Chojnowska, a trzecie Alicja Michalewska.
Podczas drugiego dnia zmagań rozegnane zostały także odrębne mini- regaty, w których udział wzięła najmłodsza grupa dzieci ze SSW MOS Iława.
Wszyscy uczestnicy biorący udział w wyścigach zostali nagrodzeni.
Regaty upłynęły w rodzinnej, kameralnej atmosferze, a zalewska ekomarina po raz kolejny okazała się miejscem przyjaznym tego typu wydarzeniom.

 

Czytaj dalej...

Regaty o Puchar Starosty Słupeckiego

W weekend 23-24 czerwca 2018r. w Kosewie na Jeziorze Powidzkim odbyły się XVIII Regaty Na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Słupeckiego. Regaty należą do cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, a wzięło w nich udział 38 załóg w klasach: T1, T2, T3, Trias, Open, Katamaran.
W ramach żeglarskich zmagań przeprowadzono 7 wyścigów.
Team Zalewo zajął 1 miejsce w swojej klasie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

Czytaj dalej...

Turniej piłki nożnej na zalewskim Orliku

W dniu 23 czerwca 2018r. na boisku Orlik w Zalewie zorganizowany został turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat. Zawody zainicjowane były cyklem turniejów pod nazwą „Wakacje na Orliku 2018". Do turnieju zgłosiły się 3 drużyny: „Zalewski Manchester", ,,WKS Nam Strzelać Nie Kazano" oraz „KS Ameby”. W składach drużyn w większości występowali młodzi adepci piłki nożnej z Klubu Sportowego „Ewingi" Zalewo, a wspierani byli przez oddanych kibiców. Z racji niewielkiej liczby drużyn sędziowie postanowili rozegrać zawody systemem ,,każdy z każdym", plus mecze rewanżowe. Zawodnicy przestrzegali zasady fair play i po niezwykle emocjonującej rywalizacji, rozstrzygnięto ostateczną klasyfikację:

1 miejsce - „KS Ameby",
2 miejsce - „WKS Nam strzelać nie kazano",
3 miejsce – „Zalewski Manchester".
 

Czytaj dalej...

Piknik w Borecznie

W sobotę 23 czerwca 2018r. pracownicy Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Zalewie odwiedzili z ofertą animacyjną Boreczno. Wszystkich obecnych na pikniku przywitała Sołtys Sołectwa Boreczno Anna Radecka, a ciepłe słowa do mieszkańców skierował Burmistrz Zalewa Marek Żyliński. Dzieciom życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji, a dorosłym dobrej zabawy.
Podczas pikniku były wspólne zabawy ruchowe oraz ognisko przy którym chętni piekli kiełbaski.
 

Czytaj dalej...

Piknik w Bajdach


W sobotę 16 czerwca 2018r. na placu przy świetlicy wiejskiej w Bajdach odbył się piknik rodzinny, podczas którego przeprowadzono gry i zabawy ruchowe oraz turniej rodzinny. Dzieci mogły liczyć na zwierzaczki wykonane z balonów, kolorowe brokatowe tatuaże oraz malowanie twarzy. Pamiątkowe medale wszystkim biorącym w zabawie rodzinom wręczył Burmistrz Zalewa Marek Żyliński. Dodatkową atrakcją pikniku był pokaz karate w wykonaniu grupy "Piechotka Team".
 

Czytaj dalej...

Piknik w Dubie

W dniu 26 maja 2018 roku odbył się piknik w Dubie, którego organizatorami była Sołtys Sołectwa Duba Bożena Martyka oraz Rada Sołecka.
W trakcie pikniku pracownicy Miejsko- Gminnego Centrum Kultury w Zalewie przeprowadzili zabawy ruchowe, puszczano wielkie banki mydlane, były wspólne tańce.
Nie zabrakło słodkości przygotowanych przez mieszkańców sołectwa oraz kiełbasek z grilla.

 

Czytaj dalej...

Team Zalewo na podium

W weekend 16 - 17 czerwca 2018 roku odbyły się kolejne eliminacje Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2018 "Salamander Cup 2018" we Włocławku.
W regatach wzięło udział 31 jachtów, w pięciu klasach T1, T2, T3, OPEN, MICRO.
Team Zalewo zajął 3 miejsce w swojej klasie (T2).
 

Czytaj dalej...

Piknik Rodzinny w Jerzwałdzie

W sobotę 9 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Jerzwałdzie odbył się Piknik Rodzinny. Inicjatorem spotkania była Sołtys Sołectwa Jerzwałd Janina Niebojewska oraz Rada Sołecka.
W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Zalewa Marek Żyliński.
Z myślą o dzieciach pracownicy M-GCK w Zalewie oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jerzwałdu przygotowali szereg atrakcji. Były zawody sportowe, malowanie twarzy, a zmęczeni mogli schłodzić się pod kurtyną wodną.
 

Czytaj dalej...

Piknik Rodzinny w Dobrzykach

W sobotę 9 czerwca 2018 roku w Dobrzykach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Przybyłych gości przywitał Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński życząc wszystkim miłej zabawy, a atrakcji w tym dniu było wiele. Strażacy z OSP Dobrzyki zapewnili szereg „mokrych” niespodzianek takich jak fontanna wodna i armatki. Policjanci przyjechali zaprezentować swój sprzęt nowym radiowozem. Sołtys i Rada Sołecka zapewnili poczęstunek dla wszystkich, a pracownicy M-GCK zabawy i malowanie twarzy dla dzieci.

Czytaj dalej...

Aktywny weekend w Jaśkowie

W dniach 31 maja - 3 czerwca 2018r. w Jaśkowie odbyła się impreza integracyjna zorganizowana z okazji Dnia Dziecka oraz Wielki Turniej Gry w Piłkę Palantową przeprowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe.
Kadra PSPal zorganizowała dla drużyny z Jaśkowa cykl treningów, mających na celu przygotowanie zawodników do zbliżającego się Międzynarodowego Turnieju w Cyprzanowie w powiecie raciborskim. Rozgrywki przeprowadzone były dwoma sposobami: gry w palanta i gry w schlagballa, według których grają drużyny śląskie i niemieckie.
Natomiast 1 czerwca Burmistrz Zalewa Pan Marek Żyliński z okazji Dnia Dziecka złożył najmłodszym mieszkańcom Jaśkowa najlepsze życzenia i wręczył słodkie upominki.
Następnie odbył się Wielki Turniej Gry w Palanta. Rozgrywki, w których brały udział dwie drużyny z Jaśkowa i jedna PSPal, trwały ponad 5 godzin. Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami. Po turnieju odbył się konkurs rzutów do celu na specjalnej ściance przygotowanej przez PSPal, gdzie nagrodami były czapeczki i koszulki.
Równolegle z turniejem miały miejsce zabawy i inne atrakcje dla najmłodszych, prowadzone przez pracowników Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Każde dziecko otrzymało drobny upominek, były lody i słodki poczęstunek. Dużym powodzeniem cieszyła się pyszna grochówka, ugotowana przez jedną z mam.
W sobotę, 2 czerwca Kadra PSPal Warszawa i drużyna PSPal Jaśkowo wzięły udział w „Żeglarskim i nie tylko Dniu Dziecka nad jeziorem Ewingi w Zalewie”. Wieczorem w Jaśkowie odbyła się potańcówka dla wszystkich mieszkańców sołectwa. Do tańca zagrzewał DJ Andrzej z PSPal.
W niedziele, 3 czerwca rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy zawodnikami Jaśkowa a PSPal.
Podczas każdego dnia sportowych zmagań w różnych formach aktywnego wypoczynku uczestniczyło ponad 100 osób. Dla wszystkich chętnych była woda i kiełbaski z grilla.
Zorganizowanie tego wielodniowego wydarzenia możliwe było przy wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.
Sołectwo Jaśkowo składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Zalewa, pracownikom Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie, prezesom firmy „Dam -Rob” w Zalewie, firmy „Wartex” w Suszu oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Palantowemu.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS