plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 07 kwiecień 2018 - ZALEWO

Spektakl „Narkomanka” w Zalewie

5 kwietnia 2018r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się spektakl pt. „Narkomanka”. Ten wstrząsający spektakl oparty został na prawdziwych przeżyciach Barbary Rosiek – psychologa klinicznego, poetki i autorki m.in. „Pamiętnika narkomanki” i „Kokainy”. To opowieść młodej dziewczyny, która wpada w nałóg narkomanii, a następnie podejmuje trudną walkę z tym nałogiem.
W spektaklu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klas od V Szkoły Podstawowej do III Gimnazjum z Zespołu Szkół w Borecznie, Dobrzykach i Zalewie oraz Szkoły Podstawowej w Bartach. Łącznie spektakl obejrzało 240 osób.
Młodzież bardzo emocjonalnie przyjęła przedstawienie. Była poruszona jego tematyką oraz sposobem przekazu.
Spektakl „Narkomanka” wyreżyserowała Joanna Orzeszkowska. W roli głównej wystąpiła Anna Samusionek przy akompaniamencie Janusza Yanina-Iwańskiego, który napisał muzykę do spektaklu.
Anna Samusionek to aktorka filmowa i teatralna, absolwentka warszawskiej PWST, która zadebiutowała na scenie Teatru Małego w Warszawie w „Upiorach” Ibsena.
Janusz Yanina-Iwański to polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, związany z Częstochową. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu.


 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS