plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: marzec 2018 - ZALEWO

ZAPROSZENIE na spotkanie doradcze dla organizacji pozarządowych

Uprzejmie informujemy, że 12 kwietnia 2018 r. (czwartek) w godzinach 16:00-18:00 w Urzędzie Miejskim w Zalewie (sala sesyjna) odbędzie się spotkanie doradcze dla organizacji pozarządowych dotyczące różnych form i źródeł finansowania działalności w sektorze ekonomii społecznej. Do udziału zapraszamy w szczególności członków oraz przedstawicieli władz statutowych stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji pozarządowych mających siedzibę na terenie Gminy Zalewo.

 


 

Czytaj dalej...

Uczniowie ZS w Dobrzykach biorą udział w programie edukacyjnym

W środę 21 marca 2018r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej i klas I - III gimnazjum z Zespołu Szkół w Dobrzykach uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna. Wzięli udział w programie edukacyjnym Multikina - Cyberzagrożenia – bądźmy bezpieczni!
W ramach programu odbyły się warsztaty bezpieczeństwa w sieci, które poprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Offline” poruszający problematykę aktywności młodzieży w sieci. Program uświadomił uczniom jakie zagrożenia wiążą się z użytkowaniem internetu oraz jak zapobiegać cyberprzestępczości.
Wyjazd w całości sfinansowany został przez Gminę Zalewo.
 

Czytaj dalej...

PSPal wyróżnione

Drużyna PSPal Jaśkowo zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Morąskiej” na najpopularniejszego sportowca 2017 roku w kategorii Drużyna.
Uroczysta gala, podczas której ogłoszono zwycięzców, odbyła się w morąskiej restauracji „Park”. W spotkaniu uczestniczyli zawodnicy drużyny palantowej z Jaśkowa, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zalewie Iwona Parzyszek oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Palantowego z Warszawy Łukasz Szymborski.
Nagrodą za zajęcie II miejsca oprócz pamiątkowej statuetki, była jednorazowa wejściówka dla 20 osób na siłownię w Morągu. Pod opieką instruktorów siłowni młodzież z Jaśkowa miała okazję sprawdzić swoją wytrzymałość i możliwości fizyczne podczas ćwiczeń.
Wyjście do siłowni było dobrą rozgrzewką przed rozpoczynającym się nowym sezonem, który podobnie jak w roku ubiegłym, drużyna zamierza spędzić aktywnie podczas palantowych rozgrywek.
 

Czytaj dalej...

Zwycięzcy plebiscytu "Super Sołtys 2018" na gali w Olsztynie

Gala "Super Sołtys 2018" odbyła się w piątek 16 marca 2018 r. w Olsztynie. Wśród laureatów z całego regionu znaleźli się również sołtysi z powiatu iławskiego.
Statuetki i dyplomy wręczono podczas uroczystej gali w olsztyńskim hotelu „Pirat". Tytuły "Super Sołtysa 2018" nadali Czytelnicy„Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” poprzez głosowanie. Plebiscyt był prowadzony we wszystkich powiatach naszego województwa.

W plebiscycie na Super Sołtysa Powiatu Iławskiego tytuł złotego „Sołtysa Roku” zdobył Pan Józef Baran-Sołtys Sołectwa Gulb z Gminy Iława. Na podium nie zabrakło także przedstawicieli z Gminy Zalewo: tytuł srebrnego „Sołtysa Roku” otrzymała Pani Jadwiga Petrykowska – Sołtys Sołectwa Jaśkowo, a tytuł brązowego „Sołtysa Roku” - Pani Janina Niebojewska – Sołtys Sołectwa Jerzwałd. To ogromne wyróżnienie i prestiż!

Serdecznie gratulujemy naszym Sołtysom i życzymy dalszych sukcesów!
 

Czytaj dalej...

Święto Kobiet ze „Słowiańską Duszą”

W czwartek 8 marca 2018r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie z okazji „Dnia Kobiet” odbył się koncert międzynarodowego zespołu "Słowiańska Dusza”. Jego członkowie pochodzą z Ukrainy, Polski i Białorusi. W skład zespołu wchodzą Marianna Myslitska (skrzypce), Igor Dubicki (gitara – wokal), Lech Muchowiecki (akordeon), Ada Majdzińska (wokal), Basia Skarżyńska (wokal) oraz Łukasz Świerkosz (perkusja).
Zespół swoją grą i śpiewem oczarował zalewską publiczność.
W tym dniu życzenia dla wszystkich Pań złożył Burmistrz Zalewa Marek Żyliński wręczając bukiet róż na ręce Dyrektor M-GCK Fryderyki Małachowskiej.

Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowała również zalewska młodzież - Martyna Sostek, Aleksandra Młyńska, Martyna Szlachtowicz, Julka Budryk - oraz zalewskie Jezioranki. Przy okazji podsumowano XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS