plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2018 - ZALEWO

Mikołajkowe Talenty 2018

W środę 19 grudnia 2018r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie po raz kolejny odbyły się „Mikołajkowe Talenty". Spotkanie było okazją do prezentacji umiejętności dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia kół zainteresowań działających przy M-GCK.
Uroczystości towarzyszyła atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Świątecznie życzenia uczestnikom spotkania złożył Burmistrz Zalewa Marek Żyliński wraz z Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyką Małachowską.
Podczas imprezy na scenie wystąpiły w duecie Pani Anna Brędowska i Martyna Sostek z pastorałką „Od serca do ucha”. Kolędy zaśpiewały Julka Budryk, Julia Sprawka, Martyna Sostek z koła muzycznego prowadzonego przez instruktora Pana Jarosława Łabudzińskiego. Muzyczny talent zaprezentowały również uczennica Zespołu Szkół w Zalewie Justyna Skorupko –Skorupska oraz zalewskie Jezioranki.
Mikołajkowe Elfy, czyli „Przedsiębiorcze dzieci” z opiekunką Panią Kamilą Charkawą, zagrały scenkę o Świętym Mikołaju.
Swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci z kółka animacyjnego prowadzonego przez animatorkę Panią Annę Brędowską oraz dzieci z sekcji tanecznej prowadzonej przez Panią Sybillę Bąk.
Grupa teatralna "Koliber" prowadzona przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz wystąpiła w świątecznej wersji znanego wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.
Podczas imprezy przeprowadzono konkurs wiedzy o zimowych bajkach i baśniach, którego zwycięzcą został Maciej Żołądkiewicz.
Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły wspólny taniec. Każdy dorosły uczestnik imprezy otrzymał ręcznie wykonaną mini choinkę, a dzieci mogły liczyć na prezent od Mikołaja- termofor w kształcie pluszowego zwierzaka. Prezenty dzieciom wręczał Św. Mikołaj, w rolę którego wcielił się Burmistrz Zalewa Marek Żyliński.
Imprezę poprowadziła Pani Anna Brędowska z Mają Lipińską i Martyną Sostek.
O świąteczny stół zadbali sponsorzy: Przedsiębiorstwo „Dam-Rob” w Zalewie, Zakład Drobiarski „Lech – Drób” w Zalewie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie oraz Firma „BioFeed” w Zalewie, którym organizatorzy serdecznie dziękują.
 

Czytaj dalej...

Zaproszenie do udziału w programie E-kompetencje bez barier.

Włącz się do świata cyfrowego!

Czekają na Ciebie ciekawe pogadanki, prelekcje, pokazy, warsztaty praktyczne oraz tematyczne. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu. Szczegółowe informacje w Urzędzie Miejskim w Zalewie tel. 89 758 83 77 , Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie tel. 89 758 81 44.


Miejsce szkolenia:
Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie
ul. Częstochowska 8
14-230 Zalewo


Zespół Szkół w Borecznie
Boreczno 22a
14-230 Zalewo

 

Czekamy na zgłoszenia!

Czytaj dalej...

IX Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

W środę 12 grudnia 2018r. w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się IX Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, zorganizowany przez anglistów z Zespołu Szkół w Dobrzykach oraz z Zespołu Szkół w Zalewie (panią Monikę Szmygiel oraz panią Julitę Sobolewską) oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie.
Festiwal został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Zalewa.
Tradycyjnie imprezę otworzyli Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyka Małachowska, Dyrektor ZS w Zalewie Joanna Lichacz oraz Dyrektor ZS w Dobrzykach Jacek Dobrowolski.
Udział w festiwalu zgłosiło ponad 40 uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Goszczono uczniów oraz ich opiekunów ze szkół w Bartach, Małdytach, Samborowie, Borecznie, Lubawie, Gromotach, Przezmarku, Miłomłynie, Iławie, Zalewie oraz Dobrzykach.
Poziom przygotowania uczestników był jak zwykle bardzo wysoki. Wysłuchać było można wielu wspaniałych przebojów wykonanych przez uczniów w języku angielskim.
Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych z podziałem soliści i duety oraz uczniowie klas VII szkoły podstawowej - III gimnazjum z podziałem soliści i duety.
W tym roku jury w składzie Pani Karolina Nowosad – przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era oraz Pan Zbigniew Krajewski, muzyk, członek zespołu Blue-Band, przyznało Grand Prix Dominice Dąbrowskiej ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iławie (kategoria uczniowie klas VII szkoły podstawowej - III gimnazjum – soliści).
Laureaci konkursu otrzymali puchary ufundowane przez Urząd Miejski w Zalewie oraz nagrody rzeczowe, które wręczone zostały przez Sekretarz Gminy Krystynę Milczarek, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Zalewie Elżbietę Blonkowską oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Dobrzykach Jacka Dobrowolskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.
Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriach:

Kategoria – soliści kl. IV – VI SP
1. Wiktoria Skolimowska, SP w Małdytach,
2. Zuzanna Machnik, ZS w Dobrzykach,
3. Zuzanna Gadomska, ZS w Zalewie.

Kategoria – duety kl. IV – VI SP
1. Martyna Jastrzębska i Alicja Życka, ZS w Dobrzykach,
2. Patrycja Żabkiewicz i Wiktoria Ćwik, ZS w Zalewie,
3. Nadia Drumińska, Julia Ostrowska, SP w Bartach.

Kategoria – soliści VII SP – III gimnazjum
1. Martyna Sostek, MGCK w Zalewie, ZS w Borecznie,
2. Zofia Witkowska, SP nr 1 w Iławie,
3. Amelia Taraszkiewicz, ZS w Zalewie.

Kategoria – duety VII SP – III gimnazjum
1. Dominika Dąbrowska i Oliwia Knoblauch, SP im. Mikołaja Kopernika w Lubawie,
2. Natalia Rucińska i Katarzyna Zglińska, SP nr 1 w Iławie,
3. Hanna Paczkowska i Natalia Szpinak, SP nr 4 w Iławie.

Gratulujemy.
 

Czytaj dalej...

Wigilia u Seniorów

Zalewscy seniorzy, w dniu 11 grudnia 2018r. zebrali się w sali M-GCK przy świątecznym stole i pięknej pachnącej lasem choince, aby wspólnie z zaproszonymi gośćmi podzielić się opłatkiem. Wśród zaproszonych obecni byli Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, przedstawiciele Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarządu Rejonowego z siedzibą w Morągu :Hanna Ryfa, Barbara Tolak, Jan Dębski, Bronisława Czerwińska- Murawiecka, Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska oraz opiekuna grupy animator Anna Brędowska.
Atmosferę świat wprowadził występ Martyny Sostek, która zaśpiewała kolędy.


 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS