plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: październik 2018 - ZALEWO

Finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych

W weekend 13-14 października 2018r. w Rynie został rozegrany 23 Finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, stanowiący podsumowanie zmagań zawodników startujących w eliminacjach PPJK w sezonie 2018.
W finałowych regatach na starcie stanęło 13 najlepszych załóg, w tym Team Zalewo. Załogi startowały na jednakowych jednostkach- Antila 24. Portem regat był ośrodek Bocianie Gniazdo w Rynie.
Podczas dwóch dni zmagań rozegrano 12 wyścigów. W sobotę aura nie sprzyjała żeglarzom, rozegrano trzy wyścigi, natomiast w niedzielę przy sprzyjającym, silniejszym wietrze - dziewięć wyścigów.
Reprezentująca naszą Gminę załoga Team Zalewo po dwóch dniach zmagań zdobyła tytuł Wicemistrza Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2018 !!!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym sezonie.
 

Czytaj dalej...

Wycieczka seniorów

W dniach 26 - 27 września 2018r. grupa seniorów należących do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Zarząd Rejonowy w Morągu oddział w Zalewie, uczestniczyła w wycieczce integracyjno- edukacyjnej do Władysławowa, podczas której odwiedzono także Gdynię i Sopot, Jastrzębią Górę oraz Mechowo. W trakcie wycieczki zwiedzono m.in. Akwarium Gdyńskie, Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze oraz Groty Mechowskie w obrębie Wysoczyzny Żarnowieckiej. Groty Mechowskie to duża osobliwość geologiczna w skali Niżu Środkowoeuropejskiego chroniona od 1955 roku jako pomnik przyrody nieożywionej.
Seniorzy zobaczyli wiele ciekawych miejsc, ale przede wszystkim mogli wspólnie spędzić czas.
Seniorzy serdecznie dziękują  Firmie "Dam- Rob" w Zalewie oraz Zakładowi Drobiarskiemu "Lech - Drób" w Zalewie za dofinansowanie wyjazdu, pensjonatowi „Luan” we Władysławowie za ciepłe przyjęcie, firmie Usługi Transportowe Jacek Lubiński - Sztum za wygodnego i komfortowego busa oraz kierowcy za cierpliwość i zrozumienie.
Opiekunem i przewodnikiem wycieczki była animator z M - GCK w Zalewie Pani Anna Brędowska.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS