plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 czerwiec 2017 - ZALEWO

Uroczyste otwarcie parkingu leśnego w Dubie

W sobotę 20 maja 2017r. w Sołectwie Duba odbyło się uroczyste otwarcie parkingu leśnego mieszczącego się nad Zatoką Kraga.
Na zaproszenie Sołtys Pani Bożeny Martyki licznie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy sołectwa. W uroczystościach udział wzięli między innymi Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Sekretarz Gminy Krystyna Milczarek, Ksiądz Proboszcz Paweł Kurach, radni Rady Miejskiej w Zalewie, pracownicy Urzędu Miejskiego w Zalewie, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Boreczna oraz Orkiestra Dęta z Turznicy pod batutą Pana Edwarda Rawińskiego.
Urocze miejsce zwane dawniej „karczmiskiem” dzięki zaangażowaniu mieszkańców sołectwa i władz samorządowych zostało zagospodarowane i oddane do użytku.
Uroczystego przecięcia wstęgi, wspólnie dokonali najstarsza mieszkanka Sołectwa Duba Pani Stanisława Wójciak, Burmistrz Zalewa oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zalewie Edward Całka, natomiast Ksiądz Proboszcz poświecił nowo powstałą infrastrukturę.
Od wczesnych godzin rannych nad brzegiem jeziora Jeziorak odbywały się zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych, których organizatorem i prowadzącym był Pan Edward Całka. Nagrody za udział w zawodach wędkarskich ufundowali natomiast Państwo Zofia i Aleksander Lewiccy. Uroczystości uświetniły występy Orkiestry Dętej z Turznicy i zalewskich „Jezioranek”.  Dla najmłodszych uczestników zapewniono atrakcje w postaci zabaw i rozgrywek przeprowadzonych przez Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Sołectwa Duba.
Sołtys Sołectwa Duba składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania.
 

Czytaj dalej...

Dzień Matki w M-GCK w Zalewie

Dzień Matki to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. Data obchodów zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. W tym właśnie dniu zalewskie Centrum Kultury zorganizowało spotkanie, na które zaprosiło mamy i ich pociechy.
Wszystkich przybyłych gości przywitała Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyka Małachowska wraz z Burmistrzem Zalewa Markiem Żylińskim. Wspólnie złożyli serdeczne życzenia wszystkim mamom, a dzieci uczęszczające na zajęcia kół zainteresowań wręczyły każdej obecnej na sali mamie symbolicznego kwiatka, jako podziękowanie za trud włożony w wychowanie.
Uroczystości uświetniły występy dzieci.
Kolejno na scenie zaprezentowały się dzieci z kółka teatralnego „Koliber” działającego przy M-GCK w przedstawieniu o zabawnych Smerfach. Następnie piosenki o mamach i dla mam wykonały Julka Sprawka, Martyna Sostek oraz Justyna Skorupka-Skorupska. Dzieci z koła tanecznego zaprezentowały dwa krótkie układy taneczne, a finałem odświętnego popołudnia był występ pań z zespołu „Jezioranki”.
Pracownicy M-GCK w Zalewie dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają na koleje spotkania.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS