plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2017 - ZALEWO

Spotkanie Wigilijne w Międzychodzie

W niedzielę 17 grudnia 2017r. w świetlicy wiejskiej w Międzychodzie odbył się Dzień Seniora połączony ze spotkaniem Wigilijnym. Do świątecznego stołu zasiedli zaproszeni goście Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Radny Rady Miejskiej w Zalewie Mirosław Czyszek, Ksiądz Proboszcz Radosław Hetnerowski, Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyka Małachowska oraz Seniorzy z Sołectwa Międzychód. Świątecznej atmosferze towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Międzychodu, symboliczny opłatek oraz potrawy wigilijne. Dla Seniorów przygotowano tort, odśpiewano sto lat, a pracownik M-GCK Kamila Charkawa przeprowadziła zabawy integracyjne wśród obecnych.
Organizator spotkania Sołtys Międzychodu Elżbieta Tkaczyk oraz Rada Sołecka dziękują wszystkim za udział w spotkaniu.
 

Czytaj dalej...

Krajobraz mojego miasta

Krajobraz mojego miasta to kampania społeczna zainaugurowana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące chaosu przestrzennego panującego w naszych miastach, w tym szczególnie bałaganu reklamowego oraz potrzebę tworzenia dobrych przestrzeni publicznych, w których niemałą rolę odgrywają zabytki. Kampania rozpoczęła się z inicjatywy prof. Magdaleny Gawin, Generalnego Konserwatora Zabytków, realizowana jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

 

Materiał filmowy :

 

http://krajobrazmojegomiasta.pl/o-filmie

 

 

Czytaj dalej...

Mikołajkowe Talenty

W środę 20 grudnia 2017r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie po raz ósmy odbyły się "Mikołajkowe Talenty". Impreza ma na celu ukazanie całorocznej pracy oraz osiągnięcia dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia kół zainteresowań, prowadzonych przez instruktorów z M-GCK. Całej uroczystości towarzyszyła atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nie zabrakło ciepłych życzeń od Dyrektor M-GCK w Zalewie Fryderyki Małachowskiej oraz świątecznego przesłania przekazanego przez Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego.
Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami, rodzeństwem dzieci i młodzieży uczestniczącej w zajęciach w M-GCK oraz zaproszonymi gośćmi.
Na scenie z repertuarem kolęd wystąpiły: Julia Sprawka oraz Martyna Sostek z koła muzycznego prowadzonego przez instruktora Pana Jarosława Łabudzińskiego, Justyna Skorupka – Skorupska, uczestniczka zajęć językowych w M-GCK, prowadzonych przez Panią Irenę Wółkiewicz, dzieci z koła „Bawiąc się uczymy” oraz zespół wokalny „Jezioranki”. Swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z kółka animacyjnego prowadzonego przez animatora kultury Panią Annę Brędowską oraz dzieci z sekcji tanecznej prowadzonej przez Panią Julitę Drobotko. Ponadto grupa teatralna "Koliber" prowadzona przez Panią Wiolettę Żołądkiewicz wystąpiła z przedstawieniem " Kraina lodu”. Część oficjalną spotkania zamknął wspólny taniec wykonany do ludowej piosenki pt. „W moim ogródeczku”, wykonany w wersji nowoczesnej.
Kulminacyjnym punktem była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który odwiedził dzieci i dla każdego z nich miał prezent - świąteczną poduszkę oraz czekoladowego mikołaja. Również goście otrzymali upominek przygotowany przez pracowników M-GCK, a wręczany przez dzieci z koła plastycznego, które prowadzi instruktorka Pani Kamila Charkawa.
Na uczestników czekał także słodki poczęstunek i upominki sfinansowane przez sponsorów Przedsiębiorstwo „Dam-Rob” w Zalewie, Zakład Drobiarski „Lech –Drób” w Zalewie, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie Andrzej i Łukasz Brejta oraz Morąsko - Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie.
Organizatorzy dziękują sponsorom oraz wszystkim uczestnikom za wsparcie i udział w imprezie.
 

Czytaj dalej...

Spotkanie opłatkowe seniorów

We wtorek 12 grudnia 2017r. w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbyła się wigilia "Młodych Duchem", czyli zalewskich seniorów. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Burmistrz Zalewa Marek Żyliński, Dyrektor M-GCK Fryderyka Małachowska oraz instruktor grupy Anna Brędowska.
Spotkanie przebiegało w ciepłej i rodzinnej atmosferze.
 

Czytaj dalej...

VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

We wtorek 5 grudnia 2017r. w MGCK w Zalewie odbył się VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, który został zorganizowany przez anglistów z Zespołu Szkół w Dobrzykach i z Zespołu Szkół w Zalewie (panią Monikę Szmygiel oraz panią Julitę Sobolewską) oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Festiwal został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Zalewa. Tradycyjnie już imprezę otworzyli Dyrektor MGCK w Zalewie Fryderyka Małachowska, Dyrektor ZS w Zalewie Joanna Lichacz oraz Dyrektor ZS w Dobrzykach Jacek Dobrowolski,.
Jak co roku do festiwalu zgłosiło się wielu uczestników. Ponad 40 osób z podstawówek oraz gimnazjów reprezentowało szkoły w Bartach, Małdytach, Szymonowie, Samborowie, Borecznie, Przezmarku, Miłomłynie, Iławie, Zalewie oraz Dobrzykach.
Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach, a poziom rywalizacji był jak zwykle bardzo wysoki.
W tym roku jury przyznało Grand Prix w kategorii Duety - gimnazjum. Otrzymał je duet z Samborowa Wiktoria Kaczmarczyk oraz Oskar Hermanowski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Szkoła podstawowa - kategoria soliści:
I miejsce – Julia Sprawka,
II miejsce – Justyna Biella, Wiktoria Skolimowska,
IV miejsce – Martyna Sostek,
Wyróżnienia – Martyna Jastrzębska, Oliwia Stando.
W tej kategorii, z uwagi na jednakową liczbę punktów, jury przyznało dwa II – gie miejsca, w związku z tym nie przyznano miejsca III –go.
Szkoła podstawowa – duety:
I miejsce – Oliwia Stando i Paulina Szulc,
II miejsce – Marta Siestrzykowska i Zuzanna Zuber,
III miejsce – Amelia Krzemińska i Patrycja Życka,
IV miejsce – Karolina Kwiatkowska i Justyna Biella,
Wyróżnienia – Patrycja Burna i Zuzanna Arciszewska, Oliwia Wawrejo i Paulina Słoma, Zuzanna Mędrzycka i Oliwia Jaros.

Gimnazjum – soliści:
I miejsce – Karolina Zalewska,
II miejsce – Dawid Hatowski,
III miejsce – Kaja Makar,
IV miejsce – Justyna Skorupska,
Wyróżnienia – Nikola Lubak, Paulina Ratyńska.

Gimnazjum duety:
I miejsce – Wiktoria Kaczmarczyk i Hubert Kalinowski,
II miejsce – Aleksandra Kopcińska i Hubert Kalinowski,
III miejsce – Anna Kowalewska i Sara Chmielewska,
IV miejsce – Dawid Hatowski i Mateusz Kozioł.
Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zalewie Edwarda Całkę, Dyrektora ZS w Dobrzykach Jacka Dobrowolskiego, oraz Dyrektora Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Zalewie Elżbietę Blonkowską. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji Festiwalu oraz sponsorom: Firmie „Dam – Rob” z Zalewa, Państwu Agnieszce i Zbigniewowi Taraszkiewiczom z Zalewa, Urzędowi Miejskiemu w Zalewie, Starostwu Powiatowemu w Iławie.
Zwycięzcom gratulujemy.


 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS