plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 listopad 2017 - ZALEWO

Stop przemocy wobec kobiet!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to organizatorzy tegorocznej edycji Kampanii Społecznej „Biała Wstążka” na terenie Naszej Gminy.
Kampania Społeczna „Biała Wstążka” to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać informacje na temat: czym jest przemoc, gdzie szukać pomocy, do Punktu Konsultacyjnego mieszczącego się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie.
W dniu 2.12.2017r. (sobota) w godzinach 9:00 – 13:00 informacji na ten temat będą udzielać specjaliści.

 

Czytaj dalej...

„Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach” – już otwarty!

W sobotę, 21 października 2017r. podczas cyklicznej imprezy „Święta Pola” w Zespole Szkół w Dobrzykach zostało otwarte szkolne lapidarium.
W kwietniu 2017r. szkoła wzięła udział w realizacji projektu „Szkolny GEOOGRÓD w Dobrzykach”. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za pośrednictwem Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie.
Pierwszym etapem przy realizacji zadania było wybranie odpowiednich okazów głazów narzutowych w Kopalni Dobrzyki. Następnie przeprowadzono prace porządkowe mające na celu przygotowanie odpowiedniego miejsca do eksponowania okazów przy budynku szkoły. Praca, w której czynnie uczestniczyli uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice, Dyrektor Szkoły oraz wielu ludzi dobrej woli, trwały kilka miesięcy.
W ramach prac usunięto stare krzewy, wyrównano teren, ułożono agrowłókninę i wysypano żwir, przetransportowano głazy, przywieziono i ułożono kamyki ozdobne, uporządkowano teren, wykonano nasadzenia krzewów i roślin ozdobnych, wykonano i ustawiono ławki, zamontowano ogrodzenia, tabliczki identyfikujące głazy oraz tablicę informacyjną, którą zamontowano na terenie Geoogrodu.
„Szkolny Ogród Geologiczny” ma służyć jako pomoc dydaktyczna zainteresowanym geologią uczniom oraz nauczycielom, jak również okolicznym mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Zespół Szkół w Dobrzykach.
Realizatorzy zadania zapraszają do odwiedzania nowo powstałego Geoogrodu.
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS