plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2016 - ZALEWO

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

W środę 23 listopada 2016r. w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej zorganizowany przez anglistów Panią Julitę Sobolewską z Zespołu Szkół w Dobrzykach i Panią Monikę Szmygiel z Zespołu Szkół w Zalewie oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Festiwal otworzyli Pani Fryderyka Małachowska - Dyrektor M-GCK w Zalewie, Pani Joanna Lichacz - Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie oraz Pan Jacek Dobrowolski - Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzykach.
W tym roku do udziału w festiwalu zgłosiło się aż 53 uczniów ze szkół w Bartach, Małdytach, Szymonowie, Gromotach, Lubawie, Borecznie, Przezmarku, Franciszkowie, Morągu, Zalewie oraz Dobrzykach. Umiejętności uczestników festiwalu oceniało Jury składzie Pani Agnieszka Dowgwiałło – Wierzba – anglista, konsultantka metodyczna wydawnictwa Macmillan, Pani Dominika Kuban – animator kultury oraz Pan Jarosław Łobudziński – muzyk, lider zespołu muzycznego.
Rywalizacja między uczestnikami była jak zwykle zacięta, odbywała się w kategoriach solistów i duetów. W kategorii solistów uczniów szkół gimnazjalnych Grand Prix przyznano Hubertowi Kalinowskiemu z Gimnazjum w Małdytach, a w kategorii solistów uczniów szkół podstawowych Justynie Bielli ze Szkoły Podstawowej w Małdytach.
W kategorii duetów uczniów szkół gimnazjalnych zwyciężyły Dominika Dąbrowska i Oliwia Knoblauch z Lubawy, a w kategorii duetów uczniów szkół podstawowych najlepsze były Karolina Kwiatkowska i Justyna Biella z Małdyt.
Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.
Organizatorzy dziękują osobom, które pomagały przy organizacji Festiwalu oraz sponsorom: Firmie „Dam – Rob” z Zalewa, Firmie „Berkson” z Zalewa oraz Urzędowi Miejskiemu w Zalewie, jak również zaproszonym gościom Sekretarz Gminy Zalewo Pani Krystynie Milczarek oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Zalewie Pani Iwonie Parzyszek.
Festiwal został objęty patronatem Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Zalewa.
 

Czytaj dalej...

Stop przemocy wobec kobiet!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Posterunek Policji w Zalewie są organizatorami tegorocznej edycji Kampanii Społecznej „Biała Wstążka” na terenie Gminy Zalewo. Kampania Społeczna „Biała Wstążka” to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Osoby, które chciałyby uzyskać informacje na temat: czym jest przemoc, gdzie szukać pomocy, zapraszamy dnia 3 grudnia 2016r. (tj. w sobotę ) w godzinach 830 – 1230 do Punktu Konsultacyjnego mieszczącego się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie. Informacji na temat przeciwdziałania przemocy udzielać będą specjaliści.

 

Czytaj dalej...

Gmina Zalewo laureatem Nagrody Roku

Gmina Zalewo została laureatem Nagrody Roku Polskiego Związku Żeglarskiego „Błękitnego Spinakera” w kategorii Śródlądowa Impreza Roku „Błękitny Spinaker”, jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych za żeglarskie projekty organizowane na śródlądziu, przyznawany jest w trzech kategoriach - Śródlądowa Impreza Roku, Śródlądowe Regaty Roku i Śródlądowy Rejs Roku. Jury konkursu - członkowie Komisji Żeglarstwa Śródlądowego Polskiego Związku Żeglarskiego - wybrało spośród nadesłanych zgłoszeń trzech zwycięzców.
Śródlądową Imprezą Roku został III Żeglarski - i nie tylko - Dzień Dziecka, zorganizowany 4 czerwca 2016 r. przez Gminę Zalewo. Podczas tego wydarzenia organizatorzy przygotowali dużo atrakcji - ABC żeglowania na Windsurfingu i Optimiście, pokazy ratownicze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zajęcia plastyczne i rejsy po jeziorze Ewingi. Całość odbywała się na terenie Ekomariny Zalewo. Nagroda „Błękitny Spinaker” wręczona została laureatom 12 listopada br. przez Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesława Kaczmarka, podczas XVIII Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2016 w Łodzi.


 

Czytaj dalej...

Sukces gimnazjalistów z Zalewa w konkursie o UE

Uczniowie klasy I A Gimnazjum przy Zespole Szkół w Zalewie w składzie Jakub Bulski, Kacper Fiedorowicz i Jakub Gołoś zostali nagrodzeni w konkursie filmowym pt. „Warmia i Mazury -Europa w moim regionie”, organizowanym przez Regional Office of the Warmińsko-Mazurskie Voivodeship in Brussels oraz Europe Direct w Olsztynie w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „Open Days 2016”. Uczniowie pod kierunkiem Pani Haliny Kozakiewicz przygotowali 3 minutowy film prezentujący zmiany, jakie zaszły w naszym mieście oraz okolicy w ciągu ostatnich lat przy wsparciu funduszy europejskich. Materiał pokazuje, co udało się osiągnąć dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Dnia 28 października 2016r. w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Uczniowie Gimnazjum w Zalewie zajęli III miejsce w konkursie filmowym na 18 startujących zespołów gimnazjalnych i licealnych. Nagrody w postaci czeków pieniężnych wręczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Uczniowie składają podziękowania wszystkim, którzy wspierali ich podczas tworzenia materiału filmowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS