plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: listopad 2016 - ZALEWO

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

W środę 23 listopada 2016r. w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej zorganizowany przez anglistów Panią Julitę Sobolewską z Zespołu Szkół w Dobrzykach i Panią Monikę Szmygiel z Zespołu Szkół w Zalewie oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Festiwal otworzyli Pani Fryderyka Małachowska - Dyrektor M-GCK w Zalewie, Pani Joanna Lichacz - Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie oraz Pan Jacek Dobrowolski - Dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzykach.
W tym roku do udziału w festiwalu zgłosiło się aż 53 uczniów ze szkół w Bartach, Małdytach, Szymonowie, Gromotach, Lubawie, Borecznie, Przezmarku, Franciszkowie, Morągu, Zalewie oraz Dobrzykach. Umiejętności uczestników festiwalu oceniało Jury składzie Pani Agnieszka Dowgwiałło – Wierzba – anglista, konsultantka metodyczna wydawnictwa Macmillan, Pani Dominika Kuban – animator kultury oraz Pan Jarosław Łobudziński – muzyk, lider zespołu muzycznego.
Rywalizacja między uczestnikami była jak zwykle zacięta, odbywała się w kategoriach solistów i duetów. W kategorii solistów uczniów szkół gimnazjalnych Grand Prix przyznano Hubertowi Kalinowskiemu z Gimnazjum w Małdytach, a w kategorii solistów uczniów szkół podstawowych Justynie Bielli ze Szkoły Podstawowej w Małdytach.
W kategorii duetów uczniów szkół gimnazjalnych zwyciężyły Dominika Dąbrowska i Oliwia Knoblauch z Lubawy, a w kategorii duetów uczniów szkół podstawowych najlepsze były Karolina Kwiatkowska i Justyna Biella z Małdyt.
Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.
Organizatorzy dziękują osobom, które pomagały przy organizacji Festiwalu oraz sponsorom: Firmie „Dam – Rob” z Zalewa, Firmie „Berkson” z Zalewa oraz Urzędowi Miejskiemu w Zalewie, jak również zaproszonym gościom Sekretarz Gminy Zalewo Pani Krystynie Milczarek oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Zalewie Pani Iwonie Parzyszek.
Festiwal został objęty patronatem Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Zalewa.
 

Czytaj dalej...

Stop przemocy wobec kobiet!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Posterunek Policji w Zalewie są organizatorami tegorocznej edycji Kampanii Społecznej „Biała Wstążka” na terenie Gminy Zalewo. Kampania Społeczna „Biała Wstążka” to największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Osoby, które chciałyby uzyskać informacje na temat: czym jest przemoc, gdzie szukać pomocy, zapraszamy dnia 3 grudnia 2016r. (tj. w sobotę ) w godzinach 830 – 1230 do Punktu Konsultacyjnego mieszczącego się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zalewie. Informacji na temat przeciwdziałania przemocy udzielać będą specjaliści.

 

Czytaj dalej...

Obchody Święta Niepodległości w Zalewie

Dnia 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Rozpoczęto przygotowania do powołania koalicyjnego rządu, w skład którego mieli wejść przedstawiciele polskich stronnictw politycznych.
W ramach obchodów Święta Niepodległości, w piątek 11 listopada 2016r. w kościele p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Zalewie, odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawił Ksiądz Proboszcz Stanisław Gajewski. We mszy udział wzięli mieszkańcy gminy, Burmistrz Zalewa, przedstawiciele Rady Miejskiej w Zalewie, a także poczty sztandarowe szkół z terenu gminy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalewie. Przewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Parzyszek wraz z Burmistrzem Zalewa Markiem Żylińskim złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.
Cześć artystyczna uroczystości odbyła się w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie. Po raz kolejny można było posłuchać niezwykłego recitalu pieśni patriotycznych. Podczas uroczystości odbyło się spotkanie autorskie z aktorem teatralnym, telewizyjnym oraz muzykiem Jackiem Borkowskim. Na scenie zaprezentowali się również młodzi zalewscy artyści z inscenizacją teatralną pt. „Miejcie Nadzieję” połączoną z najpiękniejszymi polskimi pieśniami narodowymi. Na zakończenie spotkania piosenki patriotyczne wykonał również zalewski zespół „Jezioranki”. Cały dzień upłynął w doniosłej i patriotycznej atmosferze.

 

Czytaj dalej...

Załoga Jachtu Zalewo laureatem nagrody FAIR PLAY

Załoga Jachtu Zalewo została laureatem nagrody FAIR PLAY 21 edycji Regat Żeglarskich w Ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W dniu 12 listopada 2016r. w trakcie XVIII Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych w Łodzi zostały wręczone puchary dla zwycięskich załóg w poszczególnych klasach łodzi startujących w całym cyklu regat. Załoga jachtu Zalewo w klasie T2 zajęła III miejsce. Decyzją Zarządu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych klas T przyznano załodze z Zalewa nagrodę FAIR PLAY za zgodne z etykietą żeglarską zachowanie sportowe w trakcie regat 2016r. Nagrodę wręczył dyrektor Targów BOATSHOW Grzegorz Wiśniewski.
 

  • Dział: Sport
Czytaj dalej...

Gmina Zalewo laureatem Nagrody Roku

Gmina Zalewo została laureatem Nagrody Roku Polskiego Związku Żeglarskiego „Błękitnego Spinakera” w kategorii Śródlądowa Impreza Roku „Błękitny Spinaker”, jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych za żeglarskie projekty organizowane na śródlądziu, przyznawany jest w trzech kategoriach - Śródlądowa Impreza Roku, Śródlądowe Regaty Roku i Śródlądowy Rejs Roku. Jury konkursu - członkowie Komisji Żeglarstwa Śródlądowego Polskiego Związku Żeglarskiego - wybrało spośród nadesłanych zgłoszeń trzech zwycięzców.
Śródlądową Imprezą Roku został III Żeglarski - i nie tylko - Dzień Dziecka, zorganizowany 4 czerwca 2016 r. przez Gminę Zalewo. Podczas tego wydarzenia organizatorzy przygotowali dużo atrakcji - ABC żeglowania na Windsurfingu i Optimiście, pokazy ratownicze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zajęcia plastyczne i rejsy po jeziorze Ewingi. Całość odbywała się na terenie Ekomariny Zalewo. Nagroda „Błękitny Spinaker” wręczona została laureatom 12 listopada br. przez Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesława Kaczmarka, podczas XVIII Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2016 w Łodzi.


 

Czytaj dalej...

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe z terenu powiatu iławskiego

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie w zakresie zlecania i realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Szkolenie poświęcone będzie nowym wzorom ofert, umów oraz sprawozdań określonych Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 17 sierpnia 2016 r. Częścią szkolenia będą praktyczne warsztaty pisania ofert oraz sprawozdań z realizacji zadań publicznych w otwartych konkursach ofert. Prowadzącym będzie Pan Artur Gluziński – praktyk posiadający wieloletnie doświadczenie z dziedziny działalności pożytku publicznego. Szkolenie odbędzie się 9 grudnia br. o godzinie 09:00 w sali konferencyjnej (20) w Starostwie Powiatowym w Iławie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, udział w szkoleniu jest bezpłatny. W przerwie szkolenia przewidziany jest poczęstunek.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu do 5 grudnia 2016 r.: nr tel: 89/649-08-38 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Starosta Powiatu Iławskiego
/-/ Marek Polański
 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS