plnlenfrdeitrues

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 październik 2016 - ZALEWO

Załoga Jachtu Zalewo ponownie wygrała finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

W dniach 8 – 9 października 2016r. na Jeziorze Ryńskim rozegrano po raz dwudziesty pierwszy, tradycyjny Finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Organizator regat – Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa „Bocianie Gniazdo” w Rynie, uczestnikom finału przygotował czternaście jachtów Antila 24, na których czołówka polskich sterników turystyczno – regatowych rozegrała aż dwanaście wyścigów. Regaty rozegrano metodą przesiadkową – po każdych dwóch wyścigach załogi zamieniały się jachtami.
W sobotni dzień start w wyścigach utrudniała pogoda, która „uraczyła” sędziów, zawodników i obserwatorów zmagań rzęsistym deszczem, słabiutkim wiatrem i niską temperaturą. Jednak dzięki determinacji zawodników i sędziów rozegrano, prawie do zmierzchu, zaplanowane sześć wyścigów, które ukształtowały czołówkę. Od początku prowadzili doświadczeni weterani PPJK, tj. zeszłoroczny zwycięzca finału Piotr Matwiejczuk z Team Zalewo przed Jackiem Samselem („Santana”) i Piotrkiem Adamowiczem („Neoprofil”).
Drugi dzień – także mokry i zimny, ale zdecydowanie korzystniejszy pod względem wiatru pozwolił na rozegranie kolejnych sześciu wyścigów na dość wąskim fragmencie akwenu, ale sprzyjającym obserwację regat z brzegu jeziora.
Sprawna praca sędziów przyniosła rezultaty i pomimo jednego falstartu generalnego udało się zdążyć z wyścigami do godz. 14.00. Rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta niż w dniu poprzednim. Wyraźnie widać było nie tylko walkę o samo pokonanie trasy wyścigu, ale rywalizacje pomiędzy poszczególnymi załogami. Z tych warunków doskonale skorzystał doświadczony Piotr Adamowicz, który zwyciężył w połowie niedzielnych wyścigów i zdecydowanie wysunął się na drugie miejsce (31 pkt.). Nie zdołał wprawdzie pokonać Piotra Matwiejczuka (28 pkt.), który pierwszego dnia regat tryumfował aż czterokrotnie, zaliczając także cztery drugie lokaty w całych regatach i zdecydowanie wyprzedził wicelidera po sobotnich wyścigach – Jacka Samsela (51 pkt.). Kolejne miejsca zajęli Michał Brzozowski (58 pkt.), Marek Kmieć (58 pkt.) i Tomasz Kopytko (65 pkt.).
Uroczyste wręczenie przechodniego Pucharu Polski Jachtów Kabinowych miało miejsce pod malowniczą wiatą pensjonatu „Bocianie Gniazdo” w Rynie. Uhonorowanie nagrodami zakończyło wspólne zdjęcie uczestników XXI Finału PPJK 2016. Okazały, historyczny Puchar zwycięskiej załogi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych ponownie wrócił do Zalewa i pozostanie tam do finałów w roku 2017.
Naszej załodze reprezentującej Zalewo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

  • Dział: Sport
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS