plnlenfrdeitrues

Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków Wyróżniony

Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Rozpoczął się ogólnopolski projekt „Mała książka - wielki człowiek”, mający rozbudzać zainteresowania czytelnicze u najmłodszych. Bierze w nim udział ponad pięć tysięcy bibliotek z całego kraju, w tym Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie. Na jej małych czytelników czekają specjalne wyprawki.

Biblioteka uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Jest to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

By pierwsza wizyta w bibliotece zapadła młodym czytelnikom w pamięć, organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowali dla nich prawdziwą gratkę. Od września w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce czeka na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start. Dzieci znajdą w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu

dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (rok urodzenia od 2013 do 2016) i można je otrzymać w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie oraz jej filiach w Jerzwałdzie i Borecznie.

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/ oraz https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/

Akcja trwa do wyczerpania wyprawek. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”.

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 październik 2019 10:20
1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę